Esra Ruşan

Esra Ruşan Masumlar Apartmanı Esra karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Başarılı oyuncu hakkında bir çok sorunun cevabı ekran severler tarafından merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Esra Ruşan Kimdir? Nereli?

1983 yılında dünyaya gelen başarılı oyuncu aslen Kars’lıdır ve Kars doğumludur. Annesi ve babası öğretmenlik yapmıştır. Bu sebeple ailesinin de isteği üzere eğitimini bu yönde almaya karar vermiştir. İstanbul Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazanmıştır. Ancak ilerleyen süreçte tiyatro ve oyunculuk dünyasında yer almak istediği için, Konservatuvar sınavlarına girmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

Üniversite döneminde tiyatro kulüplerinde yer almış, her dönem çok fazla oyun izleyerek eğitim hayatı devam etmiştir. Yöntemlerini kendisi bulmuş, kursa yazılmış, tiyatrocu arkadaşlar edinmiştir. Sonrasında konservatuvar sınavlarına hazırlanmış ve kazanmıştır. Ailesi ilk başta karşı çıkmışlar ancak sonrasında, mesleğinin ne kadar kıymetli olduğunu görünce kendisi ile gurur duyduklarını dile getirmiştir.

Esra Ruşan Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.68 cm, kilosu ise 55’dir. 2021 yılı itibariyle güzel oyuncunun yaşı 38’dir. 2006 yılında kamera önü oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Özellikle 2017 yılında rol aldığı Vatanım Sensin isimli dizi oe Emine karakteri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Esra Ruşan için özellikle tiyatronun yeri çok farklıdır. Sinema mı? dizi mi? tiyatro mu? sorusunun cevabına kesinlikle tiyatro cevabını vermiştir.

Esra Ruşan Hakkında Gerçekler:

6. Uluslararası Dadaş Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülü’nü kazandı.
Twitter hesabında şu ifade yer almaktadır. “Balığım öldüğünden beri değiştim.”
Duygularını asla saklayamaz. O an içinden ne geliyorsa, karşısındakini rahatsız etmiyorsa ya da zarar vermiyorsa, o duygusunu yaşar ve karşısındakine gösterir.
İçgüdülerine çok güvenir.
İçe dönük bir yaşantısı bulunan Esra Ruşan dalgacı bir yapıya sahip olduğunu, dünyevi şeyleri ciddiye almadığını dile getirmiştir.
Şafakta Buluş Benimle ile tiyatro dünyasının önemli isimlerinden övgü dolu yorumlar almıştır. Limon Limon Limon, Hayvan Çiftliği ve Dava sahne aldığı diğer tiyatro oyunlarıdır.
Son olarak verdiği bir röportaj’da çok sakar olduğunu dile getirmiştir.
Fri isminde bir köpeği vardır. SEY Vakfı (Semra & Enver Yücel Vakfı) Eğitim Elçisi olarak görev yapmaktadır.

BluTV’de yayımlanan Yarım Kalan Aşklar isimli dizi de Saadet karakterini canlandırmıştır. En son ise Masumlar Apartmanı dizisinde Esra karakterine hayat vermiştir. Dizi de Farah Zeynep Abdullah, Birkan Sokullu, Ezgi Mola ve Merve Dizdar gibi isimler de rol almıştır.

Evli mi? Boşandı mı? Çocuğu var mı?

2020 yılında 6 yıllık evliliğini sonlandırmıştır. Fatih Kızılgök ile evliliğinden Gün isminde bir kızı vardır.

Rol aldığı sinema ve diziler:

Arka Sokaklar, Ayrılık, Kurtlar Vadisi Terör, Yarım Kalan Aşklar, Aşk Yakar, Ada: Zombilerin düğünü, Küçük Günahlar, Ustura Kemal, Dünyanın En Güzel Kokusu, Vatanım Sensin ve Dünyanın En Güzel Kokusu 2 ve Masumlar Apartmanı.

Güzel oyuncu Esra Ruşan resmi instagram hesabı @esrarusann ‘ın takipçi sayısı günümüz itibariyle 129bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz