Farah Zeynep Abdullah

1

Ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah hakkında merak edilen soruların cevapları. Boyu, kilosu, kaç yaşında olduğu, sevgilisi, babası ve rol aldığı filmleri ile ilgili detaylı bilgiler.

17 Ağustos 1989 yılında dünyaya gelen Farah Zeynep Abdullah İstanbul doğumludur. Annesi Boşnak kökenli, Türk babası ise Irak Kökenlidir.

Babası bir plak koleksiyoneri’dir. İngiltere’de bir petrol şirketinde çalışmıştır. Anne ve babasının tanışmasını ise şu şekilde aktarmıştır. Annesinin 17 yaşında iken babasının arabasını alarak kaçtığın ve bir şirket arabasına çarptığını anlatmıştır. Ardından şirketin sahibi gel bizimle çalış ve borcunu öde demiştir. Babası ile annesi orada tanışmış ve birbirlerine aşık olmuşlardır.

Babasının ismi Osman, annesinin ismi ise Gülay’dır. Ailesi, İran Şahı Muhammed Rıza Şah Pehlevi’nin son eşi Prenses Farah Diba’yı çok sevdikleri için ismini Farah koymuşlardır.

Farah Zeynep Abdullah Boyu, Kilosu, Burcu:

Boyu 1.61 cm, kilosu 55, burcu ise aslan’dır. 2021 yılı itibariyle yaşı 31 olan güzel oyuncu instagram hesabını @fafazey olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 1,6milyon civarındadır.
Oynadığı sinema ve diziler:

Öyle Bir Geçer Zamanki dizisi ile ünlenen oyuncu Kurt Seyit ve Şura dizisinde başrol oynamış ve dizide Şura karakterini canlandırmıştır. Bugüne kadar Öyle Bir Geçer Zaman ki, Kelebeğin Rüyası, Kurt Seyid ve Şura, Bi Küçük Eylül Meselesi, Unutursam Fısılda, Barbie Prenses ve Rockstar (seslendirme), Ekşi Elmalar, Bir Litre Gözyaşıve Arif v 216 gibi projelerde yer almıştır.

2018 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Gülizar dizisinde ana karakter Gülizar’ı canlandırmaktadır. Dizide seslendirdiği şarkılar ilede adından söz ettiren Farah Zeynep Abdullah yakında bir albüm çıkartacağınıda müzik severlere duyurmuştur.

Eğitim hayatı:

İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi’nde okurken İngiltere’ye gitmiş ve Liseyi İngiltere’de tamamlamıştır. Burada bulunduğu sürede Closer isimli tiyatro oyunu ile profesyonel tiyatro hayatına adım atmıştır. Öyle Bir Geçer Zamanki dizisine katıldığı dönemde üniversite 2. sınıfta idi. Bu dönemde okulunu dondurmuş ve oyunculuk yapmış dizinin 2. sezonunda diziden ayrılmış ve İngilterede Kent Üniversitesi Fransızca Drama Bölümü’nden mezun olmuştur.

Sevgilisi varmı sorusunun cevabı ise; 2018 yılında yakışıklı oyuncu Ahmet Rıfat Şungar olarak magazin dünyasında gündeme gelmiştir.


Bir röportajında Şeker hastası olduğunu dile getiren güzel oyuncu kahvaltı etmeden dışarı çıkmamaktadır. 11 yaşından beri şarkı sözleri ve şiirler yamaktadır. İlk dönemler uydururak yazmış, ardından yaşadıklarını kaleme almaya başlamıştır. Babası bir plak koleksiyoneri’dir. Yes’in Albümleri ile büyümüş, The Rolling Stones konserlerine gitmiştir. Özellikle Britney Spears’ı çok sevmektedir

Dilinde piercing olan Farah Zeynep Abdullah bir ara çıkarttırmayı düşünmüştür. Annesi ise onun gençliğinden bir anı olduğu ve kalması gerektiği söylemiştir. Bunun üzerinde bir tanede kulağına piercing yaptırmıştır.

Albüm hazırlığında olduğu duyurulan oyuncunun, yakında hayranları ile bir müzik albümü buluşmayı planlamaktadır. Hangi takımlı sorusunun cevabını ise, koyu bir Beşiktaş taraftarı olarak aktarabiliriz.

1 Yorum

  1. Merhaba farah zeyneb abdullah benim en sevdiğim oyuncu onun filmlerinden en sevdiğim masumlar apartmanı, öyle bir geçer zamanki, kurt seyit ve sura bütün filmleri güzel ama kurt seyit ve şurada kurt seyit birkan sokullu

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz