Mehmet Sait Ergenç

Mehmet Sait Ergenç hakkında merak edilenler. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? burcu nedir? eğitimi. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Kasım ayında İstanbul’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Mehmet Ergenç Yay burcudur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitim hayatını tamamlamıştır.

2016 ve 2018 yılları arasında Müzikal Tiyatro’da yer almış, 2016 ve 2017 yılları arasında Ayla Algan’dan Perde Oyunculuk koçluğu. Yine aynı sene 2016’da Erol Babaoğlu’ndan Oyunculuk Doğaçlama koçluğu eğitimleri almıştır. Ayrıca başarılı oyuncu doğup büyüdüğü İstanbul’da Oyunculuk, Dans ve Doğaçlama eğitimi aldığı Craft’da kariyerine devam etmiştir.

Mehmet Sait Ergenç oynadığı diziler;

İlk dizi oyunculuk deneyimini ise 2020 senesinde Show Tv ekranlarında yayınlanan Ramo adlı dizi ile gerçekleştirmiş, dizi de Kirpi karakterine hayat vermiştir. BKM’nin yapımcılığını üstlendiği Ramo dizisinde Murat Yıldırım, Esra Bilgiç, Olgun Şimşek, İlker Aksum, İdil Fırat ve Devrim Özkan gibi bir çok isimle birlikte rol almıştır. Dizinin başrolü Ramo karakterini ise Murat Yıldırım üstlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz