Devrim Özkan

0

Devrim Özkan hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi gibi soruların cevapları. Kısaca oyunculuk hayatı ve biyografi bilgileri.

1998 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Devrim Özkan aslen Muğla doğumludur. Boyu, 1.68 cm, kilosu 52, burcu ise Yengeç’tir. İlkokul döneminde iken drama dersleri almıştır. Sürekli doğaçlama yaptıklarını, bir gün İlker isminde hocasının doğaçlamayı çok beğendiğini ve sen tiyatro yapmalısın dediğini dile getirmiştir. O dönemde judo yapan güzel isim onun dışında pek bir şeyle ilgilenmemiştir. Ancak sonrasında tiyatro grubuna katılmaya karar vermiş ve tiyatro’da huzur bulduğunu ve hayatının her anında bu mesleği yapmak istediğine karar verdiğini aktarmıştır.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Oyunculuk Ana Sanat Dalı bölümünde eğitim hayatını sürdürmektedir.

Devrim Özkan oynadığı diziler;

İlk dizi oyunculuk deneyimini, Show Tv ekranlarında yayınlanan Rüya dizisinde canlandırdığı İpek karakteri ile gerçekleştirmiş, ekran severler tarafından tam not almıştır.

Daha önce hiç bir oyunculuk deneyimi olmayan güzel oyuncu bu dizide büyük beğeni kazanmıştır. Ardından Vatanım Sensin dizisi ile bu başarısını pekiştirmiştir. Dizi’de Havva karakterine hayat vermiştir. Günümüzde ise TRT 1 ekranlarının iddialı dizilerinden olan Vuslat’ın oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. En son 2019 yılında Vuslat dizisinde Feride Çağlar karakterini canlandırmıştır.

Bir röportaj’da hayatında yaptığı en büyük çılgınlığın, ailesinden izin almadan bütün hayatını Bodrum’da bırakarak tek bir çanta ile İstanbul’a taşınmak olduğunu belirtmiştir.

İzlediği diziler;

La Casa de Papel, Sense8, Black Mirror ve Supernatural gibi dizileri takip etmiştir. Dizi izlerken nadiren de olsa mısır yediğini, ama çok dikkatli bir izleyici olduğu için mümkün olduğunca ses çıkarmamaya, bir şey yememeye dikkat ettiğini belirtmiştir.

İlginizi Çekebilir :   Eşref Alaçayır

Tiyatro oyunları;

2019 – Woyzeck Açısı (Oyuncu)

Güzel oyuncu resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 166bin civarındadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz