Olgun Şimşek

0

Olgun Şimşek rol aldığı bir çok başarılı sinema ve dizi projesi ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Hayranları tarafından ise aslen nereli? kimdir? boyu, kilosu kaç? evli mi? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Olgun Şimşek Kimdir? Nereli?

1971 yılından Bursa, Yenice Büyükorhan’da dünyaya gelmiştir. Anne tarafından Bursa, baba tarafından ise aslen Bingöl’lüdür. İlköğretim ve Ortaöğretim eğitimini Bursa Mustafakemalpaşa’da tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Ana Sanat Bölümü’nü başarı ile tamamlamıştır. 1993 yılında ise sanat hayatına adım atmıştır. Oyunculuk kimliğinin yanı sıra müzisyen kimliği ilede tanınan Olgun Şimşek seslendirdiği Oy Akşamlar, Aşk Olsun ve Üflediler Söndüm isimli şarkılar ile müzik severlerden tam not almıştır.

Ünlü isim özellikle, Bir Demet Tiyatro komedi dizisindeki Kudret karakteri ile ekran severlerden tam not almıştır. Ayrıca Yedi Numara komedi dizisinde Sabit Ballıoğlu ve İbo Show’da Güçlü karakterleri hafızalara kazınmıştır. Yazı Tura isimli film ile de bir çok ödül kazanan isim olmuştur.

Beyaz Gelincik, Yalan Dünya, Kapalıçarşı, Yedi Numara, Beşik Kertmesi, Alacakaranlık, Kapıları Açmak, Üsküdar’a Giderken, Ramo, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Bir Litre Gözyaşı rol aldığı bazı projelerdir. Günümüzde Ramo isimli dizi de Cihangir Yaşar karakterini canlandırmaktadır.

Olgun Şimşek Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.68 cm olan ünlü isim 2021 yılı itibariyle 50 yaşındadır.

Evli mi? eşi kim?

Olgun Şimşek 1996 yılında Şebnem Sönmez ile evlenmiş 2000 yılında boşanmıştır. 19 Kasım 2011 yılında ise Zeynep Kocabeyoğlu ile evlenen ünlü oyuncunun bu evliliğinden Ali Şimşek isminde bir oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz