Demet Özdemir

Demet Özdemir Erkenci Kuş dizisi ile dikkatleri üzerine çekmiş, günümüzde ise Doğduğun Ev Kaderindir isimli dizinin başrolünü üstlenmiştir. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Oynadığı sinema ve diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri..

Demet Özdemir Kimdir?

Demet Özdemir tiyatro, sinema, film ve dizi oyuncusu. Anne ve babası Demet Özdemir küçük yaşlarda iken ayrılmış, bir ablası, bir de abisi vardır. Annesi Ayşen Şener, kardeşlerinin isimleri ise Derya ve Volkan’dır. Burcu ise Balık’tır.

Kolej’de okuyan güzel oyuncu ayrıca Bengü Dans Kadrosu’nda yer almış, eğitim hayatını Akşam Lisesinde tamamlamış ancak dans tutkusundan hiç bir zaman vazgeçmemiştir. Ardından Efes Kızları ile dans serüvenini sürdürmüştür. 2009 yılında Mustafa Sandal’ın seslendirdiği Unut ve Ateş Et isimli şarkıların video kliplerinde yer almıştır.

Henüz 18 yaşında iken kamera arkasında görev yapan bir kaç arkadaşının tavsiyesi üzerine eğitim almaya karar vermiştir. İki senelik bir öğrenimin ardından Sana Bir Sır Vereceğim adlı proje ile oyunculuğa adım atmıştır.

Demet Özdemir Nereli?

Demet Özdemir aslen 1992 yılının Şubat ayında 3 kardeşin en küçüğü olarak Kocaeli’de dünyaya gelmiştir. Anne tarafından aslen Bulgaristan göçmeni’dir.

Demet Özdemir Boyu, Kaç Yaşında?

Demet Özdemir 32 yaşında ve 1.70 boyundadır. Kilosu 56, burcu ise balık’tır.

Güzel oyuncu resmi instagram hesabını @demetozdemir olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 16,2milyon civarındadır.

Bir dönem Tehlikeli Karım dizisinde Alper karakterini canlandıran oyuncu Seçkin Özdemir ile birlikteliğiyle magazin gündemine gelmiştir. Güzel isim daha sonra ünlü isim Oğuzhan Koç ile evlenmiş ancak boşanmıştır.

Oyunculuk kariyeri;

İlk dizi oyunculuk deneyimini Sana Bir Sır Vereceğim isimli dizi de Aylin karakteri ile gerçekleştirmiştir. Örnek aldığı oyuncular Sumru Yavrucuk, Binnur Kaya ve Esra Ronabar’dır. Ayrıca henüz çalışma fırsatı bulamadığı ancak mutlaka birlikte rol almak istediği oyuncular ise Çetin Tekindor ve Haluk Bilginer’dir. Oyunculuktan ilk kazandığı para ile ise anne ve ablasını alışverişe götürdüğünü ardından yemek yediklerini bir röportaj’da dile getirmiştir.

Ailevi nedenlerden dolayı çok erken yaşta kendi hayatını kazanmaya başlamak zorunda kalmıştır. Ancak her zaman yanında annesinin ve ablasının yer aldığını aktarmıştır.

Boş zamanlarında ihtiyaç ve bakımlarının dışında ailesi ile evde vakit geçirmekten hoşlanmaktadır. Çok bunaldığında ise günü birlikte olsa denize girerek rahatlamaya çalıştığını belirtmiştir. Ayrıca eski komedi filmleri ve sık sık tiyatroya gitmek te hobileri arasında yer almaktadır.

Demet Özdemir Oynadığı Diziler:

Sana Bir Sır Vereceğim (Aylin)
Kurt Seyit ve Şura (Alya – Ayla)
Çilek Kokusu (Aslı)
No : 309 (Lale Yenilmez)
Erkenci Kuş (Sanem Soysal)
Doğduğun Ev Kaderindir (Zeynep)

2 Yorumlar

  1. Selam Demet abla seni ve dizilerini çoook seviyorum. Ama seni daha fazla seviyorum.. İnşallah yorumunu görürsün. Yorumumu görürsen cevap yazar mısın??

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz