KimNereli.net

Ajda Pekkan

Ajda Pekkan Kimdir?

Ajda Pekkan
Gerçek adı: Ajda Pekkan
Doğum Tarihi: 12/02/1946 (74 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Boşanmış (Ali Bars ile)
Boy: 1.65
Kilo: 55
Burç: Kova
Meslek: Oyuncu Şarkıcı
Doğum yeri: İstanbul

Ajda Pekkan Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Ajda Pekkan hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? evlilikleri, eğitimi, estetikleri, albümleri, müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1946 yılının Şubat ayında dünyaya gelmiştir, burcu Kova, boyu 1.65 cm, kilosu ise 55’tir. İstanbul Kasımpaşa Askeri Deniz Hastanesi’nde doğmuştur. Babası Rıdvan Pekkan Binbaşı, annesi ise ev hanımı Nevin Dobruca’dır. Çocukluk yılları babasının görev yaptığı Gölcük’te, Amerikan askerlerinin ailelerinin arasında geçmiştir. Modern ancak ailevi sorunların bulunduğu bir çocukluk dönemi geçirmiştir. İlköğretim eğitiminin ardından tekrar ailesi ile birlikte İstanbul’a taşımıştır. Kadıköy Ortaokulu’nu tamamlamış ardından Çamlıca Kız Lisesi’nde eğitimini sürdürmüştür. O yıllarda anne ve babası boşanmıştır. 1963 senesinde Ses Dergisi tarafından açılan yarışmaya katılmış, yarışmayı kazanınca da okuldan ayrılmıştır. Sanatçı Semiramis Pekkan ile kardeştir.


1964 senesinde yayınlanan ilk kaydı Göz Göz Değdi Bana ile müzik severlerin karşısına çıkmıştır. Sinema oyunculuğu ile sanat dünyasına adım atan isimlerdendir.

Devlet Sanatçısı ünvanına sahip olan Diva, uluslararası bir çok konserde yer almış Türkçe ile birlikte Japonca, Arapça, İtalyanca, İngilizce ve Fransızca bir çok şarkıyı seslendirmiştir. Henüz 22 yaşında iken ilk estetiğini yaptırmış, bu konu ile ilgili bir röportaj’da 100 yaşında da olsa estetik yaptıracağını belirtmiştir.

1970 ve 1979 yılları arasında Paris’te yaşamış, 1980 yılında Eurovizyon şarkı yarışmasına katılmıştır. Ancak yarışma istediği gibi sonuçlanmamış, küserek İngiltere’ye, oradan da Amerika’ya gitmiş ve 2 yıl orada yaşamıştır.

Ajda Pekkan evlilik hayatı;

1973 yılında Coşkun Sapmaz ile evlenmiş aynı yıl boşanmıştır. Ardından 1984 yılında Ali Bars ile evlenmiş bu evliliğide 1989 yılında son bulmuştur. İlk evliliği eşinin ailesinin baskısı nedeni ile sonlanmış ikinci evliliği ise ünlü sanatçı’ın eşini aldatması nedeniyle bitmiştir. 1979 yılında ise gazeteci Erol Yaraş ile nişanlanmış ancak birliktelik evlilikle sonuçlanmamıştır.

Aşk hayatı ile uzun süre gündemde kalan sanatçı’nın evlilik dışında en uzun süren birlikteliği Bakıköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde başhekimlik ve uzun dönem Sağlık Bakanlığı yapan siyasetçi Yıldırım Aktuna ile gerçekleşmiştir.

Yaptırdığı estetikler;

Hayatı boyunca 21 kez estetik yaptırmıştır. 2 kez kollarının alt bölgesinde bulunan yağları aldırmıştır. Göz kapaklarını kaldırtmış, göğüslerini dikleştirmiş, kaşlarını çektirmiştir. 4 kez yüzünü gerdirmiş, 2 kez karın bölgesini ve diz kapaklarını gerdirmiştir. Ayrıca 6 defa dudaklarına slikon enjekte ettiren ünlü isim 3 kez de burnunu yaptırmıştır. Günümüzde ise 6 ayda bir yüzüne botoks enjekte ettiği belirtilmektedir.

Albümleri;

Bugüne kadar, Fecri Ebrioğlu Sunar, Ajda Pekkan Vol III, Süperstar, Pour Lui, Süperstar II, Sen Mutlu Ol, Sevdim Seni, Süperstar III, Ajda Pekkan ve Beş Yıl Önce On Yıl Sonra, Süperstar IV, Ajda 90, Seni Seçtim, Ajda 93, Cool Kadın, Aynen Öyle, Farkın Bu, Ajda Pekkan & Muazzez Abacı, Yakarım Canını, Ayrılık Ateşi ve Düşman mısın Aşık mı? isimli albümleri müzik piyasasındaki yerini almıştır. Ajda Pekkan baba tarafından aslen Boşnak asıllıdır.

Ünlü sanatçı’nın diskografi, resim galerisi, klipleri, basın haberleri ve iletişim bilgileri için resmi web sitesi ziyaret edebilirsiniz. ajdapekkan.com.tr


YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. metin ÇAKMAKÇI. 18 Şubat 2018

    Çağdaş medeni bir TÜRK.SNATÇISI.Benim gözümde ALLAH Uzun ömürler versin.

Ajda Pekkan
Gerçek adı: Ajda Pekkan
Doğum Tarihi: 12/02/1946 (74 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Boşanmış (Ali Bars ile)
Boy: 1.65
Kilo: 55
Burç: Kova
Meslek: Oyuncu Şarkıcı
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

471.621 kez okundu

2.

Beren Saat

414.145 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

407.871 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

354.120 kez okundu

5.

Tarık Akan

305.880 kez okundu

6.

Tarkan

251.072 kez okundu

7.

Volkan Demirel

235.446 kez okundu

8.

Emre Mor

210.755 kez okundu

9.

Ersay Üner

207.090 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

205.884 kez okundu