Çiğdem Bayraktar Ör

0

Çiğdem Bayraktar Ör hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Çiğdem Bayraktar Ör Kimdir?

Çiğdem Bayraktar Ör akademisyen, tarihçi, yazar, sunucu. Marmara Üniversitesi mezunu olan Bayraktar Ör, Türkiyat Enstitüsü’nde yüksek lisans yapmıştır. Doktorasını ise Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalı’nda başarı ile tamamlamıştır. Akademik kariyerinin yanı sıra, İyi Kitap’ın genel yayın yönetmeni olduğu belirtilmektedir.

Çiğdem Bayraktar Ör Nereli?

Çiğdem Bayraktar Ör aslen doğma büyüme İstanbul’ludur.

Çiğdem Bayraktar Ör Kaç Yaşında?

Dr. Çiğdem Bayraktar Ör 42 yaşındadır. Doğum tarihi 1 Ağustos 1981, burcu ise aslan’dır.

Master programında, “II. Abdülhamid Döneminde İngiliz Kamuoyunda Filistin’e Göç Meselesi (1876-1908)” başlıklı tezi, akademik dünyada uzmanlık alanında önemli adım atmıştır. Lisans eğitimine Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Yerel Yönetimler bölümünde devam etmiştir.

Doktora çalışması, Atatürk İlkeleri ve Inkılap Tarihi Anabilim Dalında gerçekleşmiştir. “ABD ve Sovyetler Birliği Ekseninde Türkiye-İsrail İlişkileri (1948-1982)” konulu tezi ile tamamladığı Doktora sürecinde, “Yüksek Onur Öğrencisi” unvanını elde etmiştir.

Resmi sosyal medya hesaplarında, ATATÜRK AŞIĞI – CHP TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİ/TELE1 – Sör Siyonist, Ne Mutlu Türküm Diyene, Zoraki Demokrasi, Sevgili, Sonrasız, Türkiye’nin İsrail Politikası açıklamaları mevcuttur.

Kitapları:

Zoraki Demokrasi
Staj
Sonrasız
Sör Siyanist: İngiltere’den Filistin’e toprak kavgası
Biz kimiz? Ne Mutlu Türküm Diyene
Sevgili: Sen Neredeysen Ben Oradayım

Resmi instagram hesabı @cigdembayraktaror resmi twitter hesabı ise @BayraktarOr ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz