Burak Vega

0

Burak Vega rol aldığı başarılı projeler ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Yakışıklı oyuncu hakkında ekran severler bir çok sorunun cevabını merak ediyor. İşte hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Burak Vega Kimdir? Nereli?

Oyuncu olarak çalışmalarını sürdüren Burak Vega 1994 yılında Antalya’da dünyaya gelmiş, aslen Denizli’lidir. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitiminin ardından İstanbul’a taşınmıştır. Sadri Alışık Akademi’de Temel Oyunculuk ve kamera önü oyunculuk eğitimi almıştır.

Sinema dünyasının usta isimleri Ayhan Işık, Yılmaz Gruda ve Ayhan Eroğlu gibi üstadlardan ileri seviye oyunculuk eğitimleri almıştır.

Oyunculuk kariyerine ekranların en başarılı yapımlarından olan Çukur isimli dizi ile sağlam bir giriş yapan Vega, daha sonra başarılı oyunculuk kariyerini rol aldığı diğer diziler ile devam ettirmiştir.

Geçmiş yıllarda futbol oynamış ayrıca profesyonel olarak müzisyenlik yapmıştır. Her ne kadar futbol ve müzik ile iç içe olsa da ilerleyen süreçte asıl hayali olan oyunculuk dünyasına giriş yapmaya karar vermiştir. Tüm bunların yanı sıra, kişisel gelişim, astroloji, numeroloji, meditasyon ve bir çok spor dalı ile ilgilenmektedir.

Burak Vega Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.82 cm, kilosu 96, burcu ise boğa. 2024 yılı itibariyle 30 yaşındadır. Uzun boyu, düzgün fiziği ve yakışıklılığı ile tüm dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncu giyim tarzı ile de ilgi odağıdır. Ayrıca en çok merak edilen sorulardan birisi olan sevgilisi kim? sevgilisi varmı? evlimi? sorularının cevaplarına da ulaşılamamış, sadece bekar olduğu bilinmektedir.

Özel hayatını medyadan uzak bir şekilde yaşamayı tercih ettiği düşünülmektedir. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @vegaburak

Burak Vega Oynadığı Diziler:

İlk dizi oyunculuk deneyimini Çukur adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra ise şu diziler de rol almıştır.

Çukur – (Burak)
Yemin – (Pala)
Uyanış Büyük Selçuklu – (Serheng)
Arka Sokaklar – (Baki)
Emanet (Zaim))
Yasak Elma – (Ahmet)
burakvega1

burakvega2

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz