Cemre Uyanık

Cemre Uyanık hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? evli mi? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılının Aralık ayında İstanbul’da dünyaya gelen Cemre Uyanık baba tarafından aslen Şanlıurfa’lıdır. Televizyon ekranlarında katıldığı Masterchef isimli yemek yarışma programı ile ekran severler tarafından tanınmıştır. Yarışmanın başarılı ve iddialı yarışmacıları arasında yer alan Cemre Uyanık yay burcudur. En çok merak edilen sorulardan birisi ise boyu ile ilgilidir. Başarılı ismin boyu ise 1.75 cm’dir.

Bir çok kaynakta yarışma içinde en bilgili isimlerden birisi olduğu belirtilmektedir. Zaman zaman ani çıkışları ile dikkatleri üzerine çekse de yemek konusunda bir çok kişiden daha üstün durumdadır. Özel bir üniversitenin aşçılık bölümünden mezun olmuştur. Çok küçük yaşlardan beri Uzak Doğu mutfağına büyük bir ilgi duymaktadır. Denemeden hiç bir şeyin bilinemeyeceğini, MasterChef yarışmasına katılmasının asıl sebebinin kendisini deneyimlemek olduğunu dile getirmiştir. Yarışmanın jürileri Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu‘dur. Ayrıca yine Tv 8 ekranlarında yayınlanan Yemekteyiz isimli programda da 2018 yılında yer almıştır.

Masterchef Cemre Uyanık bugüne kadar bir çok otel ve restaurant’ta çalışmış, aşçılık üzerine eğitim kurumlarından profesyonel eğitimler almıştır.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmakta, günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 147bin civarındadır.

Deneyimleri Chef De Partie, 2018-2019
Internship Trainee 2017-2018

Eğitim hayatı;

2009 / 2011 – Okan Üniversitesi Bachelor’s degree, Culinary Arts/Chef Training
2011 / 2015 – Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
2019 / 2021 – İstanbul Ayvansaray Üniversitesi – Gastronomi Master

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz