Birgül Ulusoy

0

Birgül Ulusoy Fox Tv ekranlarında yayınlanan Aşk Mantık İntikam adlı dizi de Reyhan Korfalı karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Başarılı oyuncu hakkında ekran severler bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Oynadığı sinema ve diziler, eğitimi vb. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Birgül Ulusoy Kimdir? Nereli?

1972 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen Ulusoy aslen doğma büyüme Niğde, Ulukışla’lıdır. Bir köyde orta sınıf bir ailede yetişmiştir. Realist bir karaktere sahiptir, mesleği içinde her zaman gerçekçi olmuştur. İlkokulda iken öğretmeninin rahmetli annesini çağırıp bu çocuğu konservatuvara yazdırın dediğini ve oyunculuk hikayesinin başlangıcının taa o yıllara uzandığını belirtmiştir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü mezunudur. Eğitimin ardından 1993 senesinde televizyon dünyasına merhaba demiştir.

Bugüne kadar iki kez evlenmiş ancak ayrılmıştır. Ayaz isminde bir oğlu vardır. Sinema ve dizi teklifleri öncesinde ilk ve net kriteri yapımcı firmadır. Oyunculuk mesleğini sürdürebilmek için yaptığı en büyük fedakarlık ise evlilik kurumunu ayakta tutamamak olarak açıklamıştır. Birgül Ulusoy erkeklerin evde kendilerinden daha akıllı birine tahammül edemediklerini dile getirmiştir.

Birgül Ulusoy Oynadığı Diziler:

Çiçek Taksi, Yalancı Yarim, Çılgın Bediş, Ömre Bedel, Benim İçin Üzülme, Adına Feriha Koydum, Aşk ve Mavi (Birgül), İncir Ağacı (Ayfer), O Hayat Benim (Sakine), Küçük Gelin, Kırgın Çiçekler ve Aşk Mantık İntikam (Reyhan Korfalı). 2 Haziran 2017 yılında vizyona giren Bambaşka isimli sinema filmindede rol almıştır.

En son Aşk Mantık İntikam adlı dizi de Yalçın Erten karakterine hayat vermiştir. En son rol aldığı Aşk Mantık İntikam isimli dizi de Süleyman Atanısev, Günay Karacaoğlu, Mehmet Korhan Fırat, Burak Yörük, İlhan Şen, Melisa Döngel, Burcu Özberk ve Zeynep Kandonde gibi isimler de rol almıştır.

Birgül Ulusoy Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.62 cm, kilosu 62, burcu ise boğa’dır. Resmi instagram hesabını @ulusoybirgul olarak kullanan güzel oyuncunun günümüz itibariyle hesabında 139bin civarında takipçisi bulunuyor. Son dönemlerde sosyal medya hesaplarında ki paylaşımlarında da görüleceği üzere boks ve plates gibi sporlar ile boş vakitlerde formunu korumaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz