Süleyman Atanısev

Süleyman Atanısev Fox Tv ekranlarında yayınlanan Aşk Mantık İntikam adlı dizi de Yalçın Erten karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Usta oyuncu hakkında ekran severler bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Oynadığı sinema ve diziler, eğitimi vb. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Süleyman Atanısev Kimdir? Nereli?

1969 yılının Ocak ayında dünyaya gelen usta oyuncu doğma büyüme aslen Bursa’lıdır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Daha önce gerçekleştirmiş olduğu evliliğinden bir kızı olduğu belirtilmektedir. Rol aldığı başarılı projeler ile adından söz ettirmiş günümüze kadar bir çok ödülün de sahibi olmuştur. Aldığı bazı ödüller ise: Afife Tiyatro Ödülleri, Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri ve Dreklerarası Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En İyi Erkek Oyuncusu ve Yılın En İyi Yardımcı Erkek Oyuncusu Ödülleri”.

Süleyman Atanısev Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.75 cm, kilosu 70, burcu ise kova’dır. Resmi instagram hesabını @atanisev olarak kullanan usta oyuncunun günümüz itibariyle hesabında 21,4bin civarında takipçisi bulunuyor.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

O hayat Benim, Hayat Türküsü, Ustura Kemal ve Aşk Mantık İntikam (Yalçın Erten). Ayrıca Bir Don Juan Öldürmek ve Ali’nin Sekiz Günü isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

Sinema ve dizilerin yanı sıra bir çok tiyatro oyununda sahne almış ve yönetmen olarak görev yapmıştır. Yolcu, Nereye Koşuyorsun Böyle Minik Tay, Kuvvayi Milliye Destanı gibi. Oyunculuk kariyerine İstanbul Devlet Tiyatrosu bünyesinde devam eden Süleyman Atanısev en son Aşk Mantık İntikam adlı dizi de Yalçın Erten karakterine hayat vermiştir. En son rol aldığı Aşk Mantık İntikam isimli dizi de Günay Karacaoğlu, Mehmet Korhan Fırat, Burak Yörük, İlhan Şen, Melisa Döngel, Burcu Özberk ve Zeynep Kandonde gibi isimler de rol almıştır.

Tiyatro oyunları:

Keşanlı Ali Destanı, Ramiz ile Cülide, Akid Şekeri, Zengin Mutfağı, Ayyar Hamza, Ölüm Tuzağı, Sersem Kocanın Kurnaz Karısı, Ayı, Bozkır Dirliği, Oyuncakçı Ded, Kamuoyu, Pırltlatan Bal.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz