Zeynep Kankonde

0

Zeynep Kankonde Fox Tv ekranlarında yayınlanan Aşk Mantık İntikam adlı dizi de Menekşe Erten karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Başarılı oyuncu hakkında ekran severler bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Boyu, kilosu, kaç yaşında? oynadığı sinema ve diziler, eğitimi vb. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Zeynep Kankonde Kimdir? Nereli?

1980 yılının Mart ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu doğma büyüme aslen Eskişehir’lidir. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden başarıyla mezun olmuştur. Bir dönem Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde öğretmenlik yapmış ardından Ekol Drama’da öğretmenlik görevine devam etmiştir. Babaannesi’nin yanında yetişmiştir. Geçmiş yıllarda hukuk okumak istemiştir. Eskişehir’de babaannesinin yanında kalmak zorunda kaldığı dönemde, Devlet konservatuvarı sınavlarına girmiş ve kazanmış ardından devam etmeye karar vermiştir.

Henüz genç yaşına rağmen rol aldığı bir çok başarılı yapımda anne rolünü üstlenmiştir. Gerçekte ise henüz 25 yaşında iken anne olan güzel oyuncunun Emma isminde bir kızı vardır.

Zeynep Kankonde Boyu, Kaç Yaşında? Evlimi?

Boyu 1.55 cm, kilosu 54, burcu ise balık’tır. 2021 yılı itibariyle 41 yaşında olan başarılı oyuncu, 2014 yılında Christian Kankonde ile evlenmiş ancak 2015 yılında bu evliliği son bulmuştur. Bu evliliğinden Emma Kankonde isminde bir kızı vardır. Evlenmeden önce akademik bir kariyer hedeflediğini ancak aşık olduğunu ve evlendiğini dile getirmiştir. Eski eşi ile tanışma hikayesini ise şu şekilde anlatmıştır.

Eşi ile kazın kazan alırken tanıştığını belirtmiştir. Hayatı boyunca hiç bir zaman Milli Piyango, kazı kazan vb. şans olunları ile işi olmadığını ama o gün cebindeki son para ile yumurta ve ekmek alacağını, birden kazı kazan almaya karar verdiğini dile getirmiştir. O sırada Christian Kankonde’nin de kazı kazan aldığını ve orada tanıştığını kendisine 100 TL çıktığını ve parayı akşam birlikte yediklerini aktarmıştır. Bir yerlerde birşeyler yiyip içerken konuşurkan karşısında 2 üniversite bitirmiş, çok düzgün Afrikalı bir adamın olduğunu anladığını ve üçüncü gün de evlenmeye karar verdiğini belirtmiştir. Eski eşi Christian Kankonde aslen Afrika Kongo asıllıdır.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Zeynep Kankonde özellikle bir çok ünlü ismin resimleri ile aynı karede taklitlerini yaparak takipçileri tarafından büyük bir beğeni ile karşılanmaktadır. Tuba Büyüküstün, Neslihan Atagül, Hülya Avşar, Hülya Koçyiğit, Müjde Ar ve Banu Alkan bu isimlerden sadece bir kaçıdır. @zeynepkankonde olarak kullandığı resmi instagram hesabında günümüz itibariyle 222bin civarında takipçisi bulunuyor.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Beşinci Boyut, Güz Gülleri (Gülsün), Kayıp, Ulan İstanbul (Şehriban), Tutar mı Tutar, İki Yaka Bir İsmail (Atiye), Ya Tutarsa, Görevimiz Komedi, Familya, Yeni Gelin (Ayşe), Kuzey Yıldızı İlk Aşk, İşte Bu Benim Masalım ve Aşk Mantık İntikam (Menekşe Erten).

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz