Arda Yeşillikçi

Arda Yeşillikçi hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? eğitimi, burcu nedir? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1998 yılının Haziran ayında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Arda Yeşillikçi İstanbul doğumludur. Boyu 1.75 cm, burcu ise yengeç’dir. Eğitim hayatına Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde devam eden başarılı isim, okulun ilk senesinde iken 19. Uluslararası İzmir Film Festivali kapsamında “En İyi Film ve En İyi Kurgu ödülleri” ni de alan Her Şey Yolunda adlı filmde canlandırdığı Bayram karakteri ile Umut Veren Oyuncu Ödülü’ne layık görülen isim olmuştur.

Tiyatro hayatına Khas Tiyatro bünyesinde devam etmektedir. Daha önce Mamaville isimli filmin oyuncu kadrosunda da yer alan Arda Yeşillikçi İlk dizi oyunculuk deneyimini 2020 yılının Aralık ayında yayın hayatına giren ve Atv ekranlarında yayınlanan Akıncı isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi’nin oyuncu kadrosunda Tolga Tekin, Yıldıray Şahinler, Didem İnselel, Şükrü Özyıldız, Büşra Develi, Atakan Hoşgören, Zeynep Melisa Alpergün, Sermet Yeşil ve Deren Talu gibi isimlerde yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz