Didem İnselel

Okuma yazma öğrendiği günden beri günlük tuttuğunu belirten Didem İnselel ilk mesleki hayatına muhabir olarak adım atmıştır. Ancak cenazeler, aile dramları ve adli olaylar gibi bir sürü sıkıntılı hallerin ardından daha fazla dayanamayarak muhabirliği bırakmış ve oyunculuğa adım atmıştır.

Üç kız kardeş olduğunu belirten Didem İnselel 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yengeç burcudur.

İstanbul Tarabya Özel Dost Lisesi ardından Şahika Tekand Studio Oyuncularında ve Akademi İstanbul Radyo Televizyon Bölümünden mezun olmuştur.

İlk oyunculuk deneyimini Serseri Aşıklar isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra program sunuculuğu ve yine bazı dizilerde rol almıştır. Bir dönem Fatih Portakal ile Ne Yapmalı isimli bir programı sunmuş ve tekrar oyunculuğa dönüş yapmıştır.

Bugüne kadar Serseri Aşıklar, Camdan Pabuçlar, 29-30, Re, Sahte Prenses, Kavak Yelleri, Kahramanlar, Güneşi Beklerken, Sen de Gitme, 6 Mantı, Beni Böyle Sev, O Hayat Benim, Toz Bezi, Arkadaşlar İyidir, Sonsuz Aşk ve Dayan Yüreğim isimli dizi ve projelerde rol almıştır. 2018 yılında ise İstanbullu Gelin dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olan Didem İnselel dizide Gözde karakterini canlandırmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz