Zeynep İlkgün

Zeynep İlkgün 2018 yılında 10 şarkılık bir albüm ile müzik piyasasına sağlam bir giriş yapmıştır. Hakkında ise müzik severler tarafından kimdir? kaç yaşında? nereli, boyu, kilosu gibi bir çok soruyu merak etmektedir.

1982 yılının Ekim ayında dünyaya gelen güzel sanatçı Zeynep İlkgün Terazi burcudur ve İstanbul doğumludur. Aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Hukukçu bir anne ve babanın evladı olan İlkgün, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’ni bitirmiş ardından, Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nden mezun olmuştur.

4 yaşında şarkılar mırıldanmaya başlamıştır. Ailesi tarafından müzik kulağı keşfedilmiş ve ardından Siyavuşgil’den şan dersleri alması için destek olmuşlardır. Ortaokul döneminde piyano eğitimi almıştır. Mustafa Sağyaşar’dan şan ve Türk Sanat Müziği dersleri, Haldun Dormen’den tiyatro eğitimi, Can Gürzap’tan ise, diksiyon ve sunuculuk eğitimi almıştır.

Zeynep İlkgün müzik kariyeri, albüm çalışması, kariyeri;

Albümünün ismi İlk Gün Gibi’dir. Sezen Aksu’ya ait şarkıyı seslendiren sanatçı, şarkının soyadı ile de uyumunun güzel olması sebebi ile de albümün ismini bu şekilde belirlemiştir. Türk Sanat Müziği’ni çok sevmekte, günlük yaşantısında da pop müzik dinleyip söylemektedir. Genellikle alaturka nağmeler içeren şarkıları seven Zeynep İlkgün, ayrıca albümünde Mutsel Öztürk’e ait olan Elveda isimli eseri de seslendirmiştir. Duygusal bir o kadar da eğlenceli ve enerjik bir kimliğe sahiptir. Bu nedenle ruh halini en iyi yansıtan iki müzik tarzının Türk Sanat Müziği ve Pop Müzik olduğunu dile getirmiştir.

İlk klibini Gökhan Özen’in şarkısına çeken Zeynep İlkgün, Gökhan Özen ile Bilgi Üniversitesinde okuduğu dönemde psikoloji dersinde sınıf arkadaşı olduğunu aktarmıştır. Daha sonra Soner Arıca‘nın Çok Özledim şarkısına klip çekmiştir. İdolleri arasında Emel Sayın ve Ajda Pekkan yer almaktadır. İlerleyen süreçte Fettah Can, Zeki Güner ve Gülşen gibi isimlerle çalışmayı çok istediğini belirten sanatçı, sosyal medya hesaplarında genellikle La musique est ma vie yazmaktadır. Anlamı ise Müzik Benim Hayatım’dır.

Tiyatro ve sunuculuk geçmişine de sahip olan sanatçı bir çok sanatçının taklidinide başarı ile yapmaktadır. İlerleyen süreçlerde sahne ve televizyon projelerinin olduğunu, canlı performans ile şarkı söylemeyi, tiyatro ve şovla projesini hayata geçirmeyi düşünmektedir.

En son 29 Ekim 2018 tarihinde yayınlanan Hani İkimizden Biri isimli şarkıya klip çekerek müzik severler ile paylaşmıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz