Emel Sayın

Emel Sayın Türk müzik ve sinema dünyasının en güzel isimlerindendir. Hakkında hem müzik severler hem de sinema severler her ayrıntıyı merak etmektedir. Kısaca hakkında verebileceğimiz bilgiler, hayatı, evliliği, yaşı ve biyografi bilgileri.

20 Kasım 1945 senesinde dünyaya gelen Emel Sayın, dizi, sinema oyunculuğu ve seslendirdiği şarkılar ile uzun yıllar hayranlarıyla buluşmuş, 1998 yılında Türkiye hükümeti tarafından Devlet Sanatçısı ünvanı verilmiştir.

13 yaşında Arif Sami Toker’den müzik dersleri almaya başlamış ve 3 yıl Münir Nurettin Selçuk’tanda ders alarak müzik eğitimine devam etmiştir.

Makedon kökenli Muhacir bir ailenin evladı olan Emel Sayın Ahmet ve Suat çiftinin 4 kızlarından en büyüğü olarak Sivas Şarkışla’da dünyaya gelmiştir. Kardeşlerinin isimleri Hülya, Şenel ve Fatoş’tur. Babasıyla annesi o dönemlerde Toprak Mahsulleri Ofisinde çalışmıştır.

Emel Sayın eğitim ve evlilik hayatı;

İlköğretim eğitimini Anneannesinin yanında Kayseri Cumhuriyet İlköğretiminde tamamlamıştır. Ortaokulu ise Konya’da ailesinin yanında tamamlamış ardından İstanbul Üsküdar’a taşınmışlardır.

Liseyi ise Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi’nde okumuştur. Lise’den sonra 17 yaşında iken ilk kez Gönül Yazar’ın ilk eşi olan Necdet Yazar’ın gazinosunda sahne almıştır.

1966 yılında İsmet Kasapoğlu ile evlenmiş 1975 senesinde boşanmıştır. Ardından bir sene sonra tekrar birleşmiş ancak yine evliliklerini sürdürememiş ve 1979 yılında boşanmıştır. Daha sonra Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan’ın oğlu Selçuk Aslan ile evlenmiş ancak bu evliliğide 1981 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden sonra bir evlilik daha gerçekleştiren Emel Sayın 1986 yılında Amerika’lı David Younnes ile evlenmiş 1999 yılında bu evliliğide bitmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz