Tim Seyfi

Tim Seyfi (Timur Seyfettin Ölmez) hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? oynadığı sinema ve diziler hangileridir? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1971 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen Timur Seyfettin Ölmez aslen Sivas, Yıldızeli İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Ve yine Sivas’ın Yıldızeli İlçesi’nde doğmuştur. Tam 8 kardeş olan ünlü isim ailenin 5. çocuğu’dur. Henüz 2 yaşında iken ailesi ile birlikte Almanya’ya göç etmiş uzun senelerdir yaşantısını Almanya’da sürdürmekdedir.

Tim Seyfi kısaca kariyeri;

Henüz 14 yaşında iken müzik dünyasına giriş yapan başarılı isim o dönemlerde kurduğu “noise pollution / gürültü kirliliği” isimli müzik grubunun solistliğini üstlenmiştir. Solist olarak uzun seneler Almanya Münih ve civarında sayısız konsere çıkmış, ayrıca Almanya’da özel bir kanalda program sunmuştur.

Oyunculuk dünyasına giriş yapmadan önce kariyerine solistliğin yanı sıra İngilizce ve Fransızca Simültane Tercümanlığı da eklemiştir.

Tiyatro ve oyunculuk kariyeri;

Fransa Marsilya ve Paris’te Yüksek Öğrenim görmüş o dönemde eğitim sürecinde tiyatro gruplarına katılmış ve üniversite eğitiminin ardından hobi olarak başladığı tiyatroyu profesyonel olarak sürdürmeye karar vermiştir.

Paris’te “Cours Floreut” tiyatro ve drama okulunda sanat eğitimi alan Tim Seyfi, Almanya Münih’e dönüş yaptıktan sonra bir tiyatro oyununda Almanya’nın önemli yönetmenlerinden olan Hans-Christian Müller tarafından keşfedilmiştir.

1995 senesinde Hans – Christian Müller’in yönetmenliğini üstlendiği Kronstadt’a Hoşgeldiniz isimli sinema filmi’nde başrol oynamıştır. İlk rol aldığı sinema filminin ardından günümüze kadar 50’ye yakın film de rol almıştır. Bu filmlerden birisi ise ünlü Türk Yönetmen Fatih Akın‘ın yönettiği Duvara Karşı adlı film de bulunmaktadır. Film de Sibel Kekilli‘de rol almıştır.

Kariyeri süresince Fransızca, Almanca, İtalyanca, Türkçe bir çok tiyatro ve sinema filminde yer alan ünlü isim, 2001 senesinde, Uuluslararası Badalona Film Festivali kapsamında, The Cookie Thief filmindeki performansı ile En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazanan isim olmuştur.

Devlet tiyatroları ile birlikte, kendisine ait olan, Fastfood – Theater isimli Alman Kültür Bakanlığı tarafından Alman Kültür Elçisi seçilen doğaçlama Tiyatro grubu ile dünya turlarında çıkmaktadır.

Ünlü oyuncunun ilk Türk filmi ise 2 Süper Film Birden ismi ile izleyici ile buluşturulmuştur. Günümüz itibariyle başrolünü Beren Saat‘in üstlendiği Netflix dizisi Atiye’nin oyuncu kadrosunda yer almaktadır.

Tim Seyfi resmi instagram hesabını timseyfi ismi ile kullanmakta, günümüz itibariyle takipçi sayısı 10B civarındadır. Rol aldığı sinema ve diziler için IMDb sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz