Sibel Kekilli

Sibel Kekilli dünya televizyonlarında yayınlanan ve ortalığı kasıp kavuran Game of Thrones dizisi ile ismini duyurmayı başarmıştır. Ekran severler ise hakkında merak edilen bir çok soru mevcuttur. Kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? hangi dizi ve filmlerde rol aldı? kısaca ailesi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Yaşı? ailesi, doğum yeri ve aslen nereli?

1980 yılında dünyaya gelen oyuncu Sibel Kekilli Heilbronn, Almanya doğumludur. Ailesi işçi olarak 1960’lı yıllarda Almanya’ya göç etmiş bu nedenle Sibel Kekilli’de Almanya’da doğmuştur. 4 kardeş’tir, birde ikizi vardır. Annesi uzun yıllar temizlik işçisi, babası ise Fabrika işçisi olarak çalışmıştır. Sibel Kekilli baba tarafından aslen Kayseri’lidir.

Sibel Kekilli evlimi? bekar mı? Kısaca geçmiş yıllardan itibaren hayatı;

Sibel 10. sınıfa kadar okumuş ardından Belediye’de çalışmaya başlamıştır. 19 yaşında Stefan isimli bir Alman ile tanışıp evlenmiştir. Düğün için bankaya 15 Bin Euro borçlanmış, eşininde 12 Bin Euro gibi bir borcu olması sebebi ile gece gündüz çalışmak zorunda kalmıştır.

Gündüz Belediye’de, hafta sonu garsonluk, müsait zamanlarında ise sokakta sebze satmıştır. Bir gazete ilanında striptizci aranıyor ilanı ile bir diskotekte striptiz yapmaya başlamış ardından fotomodellik, go-go girl gibi işler ile para kazanmaya başlamıştır. Kısa sürede ardı ardına yetişkin içerikli filmler için teklifler almaya başlamış ve paraya ihtiyacı olması sebebi ile bu teklifleri kabul etmiştir. Ardından borçlarını kapatmış ve o zamana kadar rol aldığı 10 filmden sonra bir daha yetişkin içerikli filmlerde oynamamıştır. Tüm bu yaşananlar Sibel Kekilli 22 yaşına gelene kadarki süreçte yaşanmıştır.

Bu arada eşinden boşanmış ve tesadüfen sokakta Fatih Akın tarafından keşfedilmiştir. Daha sonra sinema dünyasına hızlı bir giriş yaparak Duvara Karşı, Eve Dönüş, Pihalla, Ayrılık gibi projelerde rol almıştır.

Uzun süre yaşantısını Finlandiyalı oyuncu Antti Luusuaniemi birlikte Finlandiya’da sürdürmüş, birlikteliği sona ermiş ve Berlin’e dönmüştür.

Son yıllarda özellikle ülkemizde sosyal medya hesapları üzerinden yapılan yorumlardan oldukça sıkılmıştır. Ardından tüm resmi sosyal medya hesaplarını Türkiye’ye kapattığı duyurulmuştur. Resmi instagram hesabını girmek istenildiğinde, Kısıtlı Profil yazmaktadır. Bulunduğun bölgede bu profile ulaşılamıyor uyarısı vermektedir.

Sibel Kekilli oynadığı filmler;

Berlin I Love You, Kebab Connection, Duvara Karşı, Eve Dönüş, Kış Seyahati, Son Tren – The Last, Pihalla, Ayrılık – Die Fremde, Game Of Thrones, Ne Adam Ama – What A Man, die Manner Der Emden (Emden Men), Im Feuer.

Rol aldığı filmlerinin yanı sıra özellikle son dönemde Game of Thrones oyuncu kadrosuna dahil olarak adından söz ettirmiştir. Dizide Shae karakterini canlandırmıştır.

Yazının tamamının telif hakkı kimnereli.net’e aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Son olarak tablo bölümünde resmi instagram hesabını paylaştık. Ancak son dönemlerde sık sık Türk takipçileri tarafından aldığı yorumlar nedeni ile hesabında “Kısıtlı profil
Bulunduğun bölgede bu profile ulaşılamıyor” uyarısı vermektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz