Beren Saat

Beren Saat hakkında merak edilen, Kaç Yaşında? aslen nereli?, boyu, kilosu kaç? memleketi gibi soruların cevapları.

Babası kimdir? nereli? gibi soruların cevabı ise;

Babası geçmiş yıllarda Gençlerbirliği Spor Kulübü’nde profesyonel kalecilik yapmış olan Hüseyin Avni Saat‘tir. 1984 doğumlu Beren Saat Ankara’da doğmuş ve büyümüştür. Baba tarafından aslen Gümüşhane‘lidir.

Başkent Üniversitesi’nde İhtisas eğitimi süresinde Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışmaya katılmıştır. Yarışma’da ikinci olan Beren Saat o dönemde Tomris Giritlioğlu tarafından keşfedilmiştir.

Beren Saat rol aldığı projeler;

Avrupa Yakası, Aşkımızda Ölüm Var, Aşka Sürgün, Hatırla Sevgili, Aşk-ı Memnu, Güz Sancısı, Gecenin Kanatları. Fatmagül’ün Suçu Ne?, Gergedan Mevsimi, Benim Dünyam, İntikam, 9on, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Kürk Mantolu Madonna ve Arama gibi projelerde rol almıştır. Ayrıca, Oyuncak Hikayesi 3, Minyonlar, Cesur ve Orangutanları kurtar sloganı ile yayınlanan Kız çocuğu-yavru orangutan animasyonu’nu Türkiye’de seslendiren isim olmuştur.

Özellikle ekran severler tarafından Bihter karakteri ile tanınmıştır. Aşk-ı Memnu ve Fatmagül’ün Suçu Ne? dizilerindeki performansı ile iki kez Altın Kelebek Ödülü’nün sahibi olmuştur.

İlk sinema oyunculuk deneyimini ise 2009 yılında Güz Sancısı isimli film ile gerçekleştirmiştir.


Beren Saat Evlilik Hayatı;

2014 senesinden Türk Müzik tarihinin önemli isimlerinden Kenan Doğulu ile evlenmiştir. Günümüzde eşi ile birlikte yaşantısını, İstanbul Anadolu Yakasında bir sitede devam ettirmektedir. 2018 yılında gazetecilerin Anne Oluyormuşsunuz doğrumu? sorusuna, Haberleri kendiniz yazıp, bir de açıklama mı bekliyorsunuz? diye cevap vermiştir. Bu durumda hamile olmadığı ve bebek beklemediği haberlerin doğruyu yansıtmadığı görülmektedir.

Oyunculuk ve seslendirme çalışmalarının yanı sıra medya’da sıkça siyasi görüşü ile de gündeme gelmektedir. Zaman zaman siyasi görüşü ve HDP Partisi ile yaptığı açıklamalar nedeni ile bir çok kesim tarafından büyük tepkiler almaktadır. CHP Partisi’ne olan yakınlığı ile bilinmektedir, ancak baraj nedeni ile HDP’ye oy verilmesi gerektiği yönünde yaptığı açıklamalar ile gündeme gelmiştir. Hatta Kenan Doğulu ve ailesindende bu konu hakkında tepki aldığı belirtilmiştir.

53 kilo ve 1.66 cm boyunda olan güzel oyuncu Balık burcudur.


2018 yılında sosyal medya hesabı üzerinden Beren Saat’e bir hayranı Müslüman mısın? diye bir soru sormuştur. Bu soruya cevap olarak Beren Saat, Evet Müslüman doğdum, sekülerim ve bağımsız bir kadınım, sizinle tanıştığıma memnun oldum diye cevap vermiştir. 2019 yılı itibariyle resmi instagram hesabında 3,8 milyon takipçisi bulunmaktadır.

40 Yorumlar

 1. bu bilgiyi yazan usta oyuncu görmemiş herhalde, her dizide aynı mimikler, aynı donuk bakışlar….. usta oyunculara hakaret etmeyin lütfen

 2. en büyük pkk sizin gibi küçük ve cahil düşünen beyninizdir. daha beren hanimin ne demek istediğini anlamayacak kadar terör beyinlilersiniz. iç huzuru bozan bu kadar ölümlerinin olmasının suçluları siz ve sizin gibi küçük beyne

 3. Allah sevgisi olmayan lar vatan sevgisini bilmezler onun icin bunlar gibi hainlere allah fırsat vermesini demekki şehitlerin kanından giden canlarını acısını bilmiyor hainler

 4. hem biz sırtımızı ypg ye pkkya dayadık diyen hdpye oy verin hemde askere gittim de özgür irade de siz milleti saf mı sandınız yada siz safmısınız arkadaşım. terör olaylarında ölen her şehit ve gazinin kanı elinize bulaşmış. kendinizi kandırın bizi kandıramazsınız.

 5. YAZIKLAR OLSUN SİZE HEM TÜRKİYEDE ÜNLEN PARA KAZAN HEMDE TÜRKİYEYE DÜŞMAN pkk VE KANATLARINI SAVUN HADDİNİZİ BİLİN KURBAN OLUN BU VATANA HER KARIŞINA KOLAY KAZANILMADI BU VATAN SİZİN GİBİ DANGALAKLARA DERSİ VERDİK İŞTE DİZİNİZ SONUNCU OLDU BU ÜLKEYE KİMSE ŞEREFSİZLİK YAPAMAZ YAPANDA BELASINI BULMUŞTUR BULURDA EDEBİNİZİ ALIN BU VATAN SİZİN GİBİ HAİNLERE GEREKEN DERSİ VERDİ VERİRDE. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 6. Burada millete pkk li damgasi vuran cahiller.
  Serdar ortaç dallamasi Ahmet kayaya vatan haini diyip ülkeden gutmesine en büyük etken olmuştu.
  Serdar ortaçin hayatini bi okuyun adama askere gitmemek için çevirdiği firildiklardan dolayı cezaevi yatmış.
  Bi bakın kaç hdp li bunu yapmış.
  Ya da serdar itinin yaptigini Ahmet kaya yapmış mıdır?

 7. HDP ülkenin legal bir partisidir, yanlışlarını eleştirebilirsiniz ama çürümüş iktidar ağzıyla ona buna terörist diyemezsiniz. Teröristlerle zamanında iş tutanları balık hafızalı olmayanlar gayet net hatırlıyor.

 8. Kani bozuklara biz insan bile demiyoruz. Bir sehitTürk askeri yada polisi için tek kelime söylemez. Kırmızı pelerinli pkkliya methiye yazar

 9. Z.d öncelikle doğru yazı yazmasını öğren
  Türkiye Türk Cumhuriyeti’nde yaşıyorsun bunu asla unutma, beren saati savunmak sana mı düştü?
  Bu topraklar uğruna kaç yiğidimiz gitti kaç annemin gözü yaşlı biliyormusun sen?
  Şu an sana o kadar çok şey yazmak isterdim ki cahil lafını atmak zor bilirsin

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz