Sümeyye Aydoğan

Sümeyye Aydoğan Kahraman Babam dizisinde rol almakta ve Menekşe karakterini canlandırmaktadır. Daha öncede rol aldığı başarılı projeler ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Güzel oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? Nereli? Boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sümeyye Aydoğan Kimdir? Nereli?

1997 yılının Ocak ayında dünyaya gelen güzel oyuncu aslen İstanbul doğumludur. Talento Menajerlik (Tuncay Altun) bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Tiyatro kökenli oyuncu tiyatronun yanı sıra sinema ve dizi oyunculuğu ile kariyerini sürdürmektedir. İlk sinema oyunculuk deneyimini Aile Hükümeti adlı film ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Yaz 96 isimli film de rol almıştır. 2021 senesinde ise Show Tv ekranlarında yayınlanan Kahraman Babam adlı dizi de Tolga (Deniz Hamzaoğlu) ve Ayşe’nin (Aslı Orcan) kızı Menekşe karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Sümeyye Aydoğan Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.68 cm, kilosu 54, burcu ise oğlak’dır. 2021 yılı itibariyle yaşı 24’dür. @sumeyyeaydogan_ olarak kullandığı resmi instagram hesabında günümüz itibariyle 6000 civarında takipçisi bulunuyor. Takipçi ve hayran sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Oynadığı sinema ve diziler: 2021 – Kahraman Babam (Menekşe). 2020 – Yaz 96 (Sinema Filmi). 2020 – Aile Hükümeti (Sinema Filmi).

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz