Deniz Hamzaoğlu

0

Deniz Hamzaoğlu Kahraman Babam Tolga karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Daha öncesinde rol aldığı bir çok sinema ve dizinin yanı sıra tiyatro oyunları ile de adından söz ettirmiştir. Ayrıca bir çok tiyatro oyununda sahne almış ve yönetmiştir. Peki kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Deniz Hamzaoğlu Kimdir? Nereli?

Deniz Hamzaoğlu tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. 1979 yılının Kasım ayında dünyaya gelmiştir ve İstanbul doğumludur. Babası Türk sinema dünyasının usta oyuncularından Hayati Hamzaoğlu, annesi ise Perihan Hamzaoğlu’dur. İlköğretim ve Ortaokulu Yalova’da tamamlamıştır.

Deniz Hamzaoğlu Nereli?

Deniz Hamzaoğlu baba tarafından aslen Trabzon’ludur.

Eğitim hayatı: Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi. İÜ. Arkeoloji, Konya Selçuk Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Bölümü. Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü. Selçuk Üniversitesi Rejisörlük Yüksek Lisans. Üniversite döneminde iken çeşitli müzik gruplarında gitarist olarak yer almıştır. Mezun olduktan sonra Konya Devlet Tiyatrosu, Antalya Devlet Tiyatrosu ve Antalya Şehir Tiyatrosunda oyuncu ve reji asistanı olarak çalışmıştır. Konya Selçuk Üniversitesi, Adana Çukurova Üniversitesi Tiyatro bölümleri ve çeşitli kurumlarda oyunculuk ve diksiyon dersleri vermiştir. Deniz Hamzaoğlu 2012 senesinde tiyatrocu Gülay Say ile beraber Yabancı Sahne’yi kurmuştur.

İlk oyunculuk deneyimini babası Hayati Hamzaoğlu’nun da rol aldığı Yaygara 87 adlı sinema filmi ile gerçekleştirmiştir. Film 1986 yapımdır ve rol aldığında 7 yaşında idi. Filmde Sırrı Elitaş, Adile Naşit, Hadi Çaman ve Ayşen Gruda gibi usta isimler de rol almıştır.

Deniz Hamzaoğlu Boyu, Kaç Yaşında?

Deniz Hamzaoğlu 44 yaşında ve 1.75 boyundadır.

Resmi instagram hesabını @denizhamzaogluofficial olarak kullanmaktadır. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, yönetmen, dramaturg ve eğitmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Ödülleri:

Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri “Yardımcı rolde yılın en başarılı erkek oyuncusu (Yastık Adam)”
XI. Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri, En İyi Yönetmen (İçerdekiler)
XI. Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri, En iyi erkek oyuncu (Albay Kuş)
XI. Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri, Komedi Ensemble, (Karanlıkta Komedi)

Deniz Hamzaoğlu Rol aldığı sinema ve diziler:

Yaygara 87, Ah Şu Kızlar, Karşı Komşu, Atık, Karadayı, Kafes, koltuk, Küçük Tatlı Yalancılar. Yalnız, Durak, Hayat Şarkısı, Cingöz Recai, Aile Arasında, Nefes Nefese, Halka, Mahallenin Bazı Kedileri, Bayi Toplantısı, Fatma, Kırmızı Oda ve Kahraman Babam (Tolga).

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz