Sultan Sarohan

0

Sultan Sarohan Sıfır Bir adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer almış ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise ekran severler tarafından aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Bir çok kaynakta baba tarafından aslen Mardin’li olduğu belirtilmektedir. Henüz doğum tarihi, yaşı, boyu, kilosu ve burcu nedir? gibi soruların cevaplarına ulaşılamamıştır.

Zerrin Tekindor ve Hilal Saral gibi usta isimlerden oyunculuk eğitimi alan güzel oyuncu, ayrıca rol aldığı dizilerdeki aksiyon sahneleri için de özel bir eğitim almıştır. Dövüş teknikleri, savaş sanatları ve at binme eğitimleri aldıktan sonra ise kameraların karşısına geçmiştir.

Özellikle ekran severler tarafından Kertenkele isimli dizisi ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Daha sonra Bana Sevmeyi Anlat ve Sıfır Bir isimli dizilerde de rol almıştır. Sıfır Bir dizisinde bilindiği üzere Emrullah Sürmeli ve Cihangir Ceyhan gibi isimlerde rol almıştı.


Sultan Sarohan oyunculuk hedefleri;

Güzel isim, kendisini keşfetmek ve içindeki benleri tanımak istediğini sözlerine eklemiştir. Ayrıca, kendisinin iş odaklı bir oyuncu olduğunu bu nedenle oyunculuk mesleğini seçtiğini belirtmiştir. Eğitim ve disiplin ile kendisini geliştirmenin en kıymetli özelliği olduğunu ve yakın dönemde de farkını oyunculuk dünyasına fark ettireceğini dile getirmiştir. Yeni dönemde bir yapım da yer alacağını ancak bu yapımın özellikle eğitimini alması sebebi ile aksiyon üzerine kurulmuş bir proje olmasını istediğini takipçileri ile paylaşmıştır.

Güzel oyuncu sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 15,7bin civarındadır. Son olarak sıkı bir motosiklet hayranı olduğunu da biyografi sayfasına eklemiş olalım.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz