Cihangir Ceyhan

Cihangir Ceyhan son dönemlerin başarılı oyuncuları arasında yer alarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Ekran severler ise sıkça kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? boyu, kilosu kaç gibi soruları araştırmaktadır. Oynadığı diziler ve daha bir çok soru ile merak konusudur. 2019 yılında Çukur dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve Azer Kurtuluş karakterini canlandırmıştır.

Cihangir Ceyhan Kimdir?

Eğitim hayatını Açıköğretim Üniversitesi İşletme bölümünde sürdüren Cihangir Ceyhan 2.5 sene İstanbul’da kamera önü oyunculuk eğitimi almıştır. Eğitimin ardından doğup büyüdüğü Adana’ya dönmüştür. Yaşantısını günümüzde halen Adana’da sürdürmektedir.

Adana’nın kenar mahallelerini ve suç dünyasını anlatan bir film yapmak her zaman arkadaşları ile birlikte hayal ettiği bir şeydi. Yönetmen Kadri Beran Taşkın ile uzun süredir arkadaştır. Onunla birlikte Adana’nın sokaklarını anlatan, gayri meşru hayatları ve varoşta geçen hayatı konu alan hayallerini gerçekleştirmişlerdir. Daha sonra ekip büyümüş ve İki arkadaşın hayali büyüyerek Adana’nın dışına taşmıştır.

Özellikle dizide bakale seni pis ederim ha repliği ile büyük bir hayran kitlesi oluşmuştur. Dizi ile bir anda tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Özellikle Adana’nın Hürriyet Mahallesi’nde semt sakinleri Cio karakteri ile ismini duyuran ünlü isme büyük bir ilgi göstermektedir. Ünlü oyuncu, 2018 yılında Çukur dizisi’ne dahil olmuştur. Çukur dizisinde Azer karakterini canlandırmıştır. En son rol aldığı Camdaki Kız dizisinde ise Hayri karakteri ile gönülleri fethetmiştir.
Cihangir Ceyhan1

Cihangir Ceyhan Nereli?

1989 yılının Ekim ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu Adana’da doğmuştur. Aslen anne tarafından Diyarbakır, baba tarafından ise Elazığ’lıdır. Ailenin en küçük çocuğudur.

Cihangir Ceyhan Boyu, Kaç Yaşında?

Cihangir Ceyhan 34 yaşında ve 1.77 cm boyundadır. Doğum tarihi 15 Ekim 1989, burcu ise terazi’dir. Resmi instagram hesabını @ceyhancihangir kullanıcı ismi ile kullanmakta, günümüz itibariyle 2,1Milyon civarında takipçisi bulunuyor.

Sosyal medya Facebook, instagram ve twitter hesapları tablo bölümümüzde bulunmaktadır.

Sıfır Bir dizisinden önce, 2015 yılında Yusuf isimli sinema filminde Serdar karakteri ile rol almıştır. Daha öncesinde ise kısa film ve müzik video klipleri ile ilgili çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Evlimi? Eşi Kim?

Özel hayatını gözlerden uzak yaşamayı tercih eden ünlü isim evlidir. Eşinin ismi Fatma Ceyhan’dır. Bu evliliğinden İlhan Cihangir isminde bir de oğlu vardır.
Cihangir Ceyhan

10 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz