Şahin K

1

Şahin K hakkında sinema severler tarafından merak edilen bir çok sorunun cevabı sizlerle. Peki aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? evli mi? Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılının Mart ayında Aksaray Ortaköy’de dünyaya gelen Şahin K. yani Şahin Yılmaz Koç burcudur. Baba tarafından aslen Aksaray’lıdır. Boyu 1.68 cm, kilosu ise 92’dir. İlköğretim eğitimini 5. sınıfa kadar devam ettirmiş ardından eğitim hayatını sonlandırmış ve çocuk yaşlarda çıraklık, kalfalık vb. işler ile çalışma hayatına atılmıştır. Türkiye’de uzun süre otomobil tamircisi olarak çalışmış ardından 1990’lı senelerde çalışmak ve para kazanmak için Almanya Stutgart’a yerleşmiştir.


Bir süre sonra Almanya’ya evlenen Şahin K. kısa bir süre sonra eşi tarafından ihanete uğramış bu nedenle boşanmış ve evliliğini sonlandırmıştır. Yaşanan bu olayın ardından sıkıntılı günler geçirmiş ancak pes etmemiş, kendince ihanetin karşılığını yetişkin içerikli filmlerde rol alarak vermiştir. Biten evliliğinden bir evladı vardır.

Şahin K oyunculuk kariyeri;

Özellikle o yıllarda Türk Alman ortak yapımı yetişkin içerikli film furyasında yer almış ve kısa sürede filmlerinin aranan yüzü olmuştur. Hatta 2002 senesinde Berlin Erotik Film Festivali kapsamında, Hizmetçi Kız isili sinema filmi ile hem en iyi film, hem de en iyi oyuncu ödülünü kazanan isim olmuştur. 100 civarında film de rol alan ünlü oyuncu o sektörden ayrılmış, günümüzde daha çok komedi içerikli dizi ve sinema filmlerinde rol alarak oyunculuk hayatını sürdürmektedir.

Kendisini insanların, komedyen olarak tanımalarını istediği için artık komedi filmlerinde oynamaya karar veren Şahin Yılmaz, ülkemizde Hayrettin, Günah Keçisi ve Ahmet Kural ve Murat Cemcir‘in rol aldıkları İşler Güçler gibi dizilerde rol almıştır. En son 2017 yılında Cumali Ceber: Allah Seni Alsın (Otelci) sinema filminde rol almıştır. Yaşantısını uzun yıllardır Rusya Moskova’da sürdürmektedir.

Son dönemlerde özellikle kısa film, reklamlar ve sosyal medya da kısa komik videolar ile ekran severler tarafından merakla takip edilmektedir. Günümüzde senaryosunu kendi yazmakta olduğu bir komedi sinema filmi üzerinde çalışmalarını sürdürmekte ayrıca gelecek oyunculuk tekliflerine de her zaman açık olduğunu belirtmektedir. Günümüz itibariyle resmi twitter hesabında takipçi sayısı 25,8 B civarındadır.


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz