Recep Usta

2

Recep Usta Kardeşlerim Berk karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Ekran severler tarafından ise hakkında bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu yaşı vb. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Recep Usta Kimdir? Nereli?

1997 yılının Kasım ayında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu İstanbul doğumludur. Baba tarafından aslen Karaman ve anne tarafından Samsun’ludur. Babası işçi, annesi ise ev hanımı’dır. 6 haneli bir evin en küçük 4.cü olarak dünyaya gemliştir. İlk oyunculuk deneyimini tiyatro sahneleri ile gerçekleştirmiştir. 3 sezon gibi süre tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Ailesinin kısıtlı imkanlarına rağmen her dönem kendisini desteklediklerini dile getirmiştir.

Recep Usta Boyu, Kaç Yaşında?

Başarılı oyuncunun boyu 1.84 cm, kilosu 77, burcu ise akrep’dir. 2021 yılı itibariyle yaşı 23’dür. Ebru Ay ile Temel ve İleri Oyunculuk eğitimi almıştır.

2021 yılında Atv ekranlarının başarılı dizilerinden olan Kardeşlerim’e dahil olmuş ve dizi de Berk karakterine hayat vermiştir. Dizi de Ahu Yağtu, Gözde Türker, Fadik Sevin Atasoy, Celil Nalçakan, Cüneyt Mete, Aylin Akpınar, Damla Su İkizoğlu ve Çağla Şimşek gibi isimler de rol almıştır.

Recep Usta Hakkında Gerçekler:

Ata binmekten büyük keyif almaktadır.
Boş zamanlarında özellikle spor yapmak ve kitap okumaktan hoşlanmaktadır.
Bol bol doğada vakit geçirmek de ayrı bir hobisidir.
Yaşamı süresince her şeyin değerini ve kıymetini bilen bir hayat bilincine sahip.
İlk dizi oyunculuk deneyimini Şahsiyet adlı dizi ile gerçekleştirmiştir.
Oyunculuk kariyerine İcon-Talent oyunculuk ajansı bünyesinde devam ediyor.
Geçmiş dönemde saçları bir hayli uzundu, şimdi ise kısa kullanmayı tercih etmektedir.
Becerileri arasında kılıç, aksiyon ve eskrim yer alıyor.

Genç oyuncu Recep Usta resmi instagram hesabını recepustaa olarak kullanmakta. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 65,9bin civarındadır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz