Gözde Türker

Gözde Türker Kardeşlerim Harika Manyaslı karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürüyor. Hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Hangi sinema ve diziler de rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Gözde Türker Kimdir? Nereli?

1995 yılının Eylül ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Bursa doğumludur. Aslen Selanik Göçmeni’dir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu’dur. Aynı zamanda İstanbul Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Müzikal Bölümü mezunu’dur. 2013 yılından bu yana oyunculuk dünyasında varlığını sürdürmektedir.

Doğup büyüdüğü Bursa’da henüz 9 yaşında iken Nedim Buğral’dan tiyatro eğitimi almaya başlamıştır. Ardından çocuk oyuncu olarak sahne almıştır. Hastalık Hastası (Beline), Antigone (İsmene), Cesaret Ana ve Çocukları (Cesaret Ana) ve Bizden Değilsin (Çocuk Oyuncu) gibi oyunlarda oynamıştır.

2011 senesinde, Arjantin Tango eğitimine başlamış, 2013 senesinde Tango eğitmeni olmuştur. Gözde Türker Yurtiçi ve yurtdışında dersler vermeye ve gösteriler yapmaya başlamıştır. 2012’de Amsterdam’da “Kunstmixer” isimli müzikal de sahne almıştır. 2017’de eğitim hayatı sürerken İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sözleşmeli oyuncu olarak girmiş ve Günün Çorbası isimli müzikal de Tiffany Vandervanden’i canlandırmıştır.

2019 yılında, mezun olduğu sınıf arkadaşları ile birlikte, Arsız Kumpanya adlı gezici tiyatroyu kurmuşlardır. Yiğit Sertdemir rejisi ile Goethe’nin Faust oyununu uyarlamış ve 2019 Eylül ayında Kumbaraci50 sahnesinde prömiyer yapmıştır.

Gözde Türker Boyu, Kaç Yaşında?

Güzel oyuncunun boyu 1.73 cm, kilosu 54, burcu başak, göz rengi ise mavi’dir. 2021 yılı itibariyle yaşı 27’dir.

Evlendimi? Eşi Kim? Ne İş Yapıyor?

2021 yılının Temmuz ayında Anıl Güler ile evlenmiştir. Aslında daha önce evlilik planları olduğunu ama pandemi sebebi ile ertelediklerini dile getirmiştir. Eşi Anıl Güler, diş hekimleri ile çalışmakta, implant ve diş malzemeleri ticareti ile iş hayatını sürdürmektedir.

Gözde Türker Hakkında Gerçekler:

Güzel oyuncu rol aldığı dizilerde canlandırdığı karakterleri oynamıyor, yaşıyor.
Kardeşlerim dizisinde Harika karakterini oynamaktan büyük keyif almıştır.
Tiyatroya 9 yaşında başlamıştır.
Hollanda’nın Başkenti Amsterdam’da “Kunstmixer” isimli müzikal de sahne aldı.
Golden Cinsi bir köpeği var.
Yaşantısını İstanbul Sarıyer’de sürdürmektedir.
Göz rengi mavi’dir.
Zeynep Günay Tan, Serkan Birinci, Mert Baykal, Yağız Alp Akaydın, Çağan Irmak, Mehmet Ada Öztekin gibi isimlerle çalışmıştır.

Gözde Türker Oynadığı diziler:

Muhteşem Yüzyıl (Safiye), Poyraz Karayel (Melis), İstanbullu Gelin (Meral Çetinkaya – Ülfet) ve Kardeşlerim (Harika). İlk oyunculuk deneyimini Muhteşem Yüzyıl isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Sektöre ilk olarak tiyatro sahneleri ile adım atmıştır, uzun süredir tiyatro ile ilgilenmektedir.

Resmi instagram hesabını gozdeturker hesabı olarak kullanan Gözde Türker ‘in takipçi sayısı ise 495bin civarındadır. Resmi web sitesini ziyaret edebilir hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. http://gozdeturker.com.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz