Pqueen

Pqueen sosyal medya dünyasının en sevilen isimlerinden birisidir. Hakkında ise takipçileri tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Pqueen Kimdir? Nereli?

Sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı Pelin Baynazoğlu 1992 yılının Temmuz ayında Ankara’da doğmuştur. Doğma büyüme Ankara’lı olan başarılı yayıncı sosyal medya dünyasında Pqueen ismi ile tanınmaktadır. Anne tarafından aslen İzmir, baba tarafından ise aslen Rize’lidir. İlk oyununu Ankara Limon İnternet Cafe’de oynamıştır. Memur bir ailenin çocuğudur. Üniversite döneminde ise CS:Go ile tanışmış bir daha bilgisayarın başından hiç ayrılmamıştır.

Streamer olarak tanınan başarılı yayıncı ilk kez internet cafe’de GTA Vice City oyunu oynayarak oyun dünyasına giriş yapmıştır. 8 yaşından üniversite dönemine kadar TRT Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğunda profesyonel olarak dans etmiştir.

Pqueen Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.58 cm, kilosu 51, burcu ise yengeç. 2023 yılı itibariyle 30 yaşındadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 609bin civarındadır. Twitter hesabında 122,1 B. Youtube video kanalında ki abone sayısı 923 B., Twitch hesabında ise bu sayı 1,6 Mn.

Twitch hesabı; https://www.twitch.tv/pqueen

Eğitim hayatı;

Dumlupınar Üniversitesi’nde Pedagojik eğitimi alan Pelin Baynazoğlu, İktisat bölümü mezunu’dur. Yine aynı üniversite, Dumlupınar Üniversitesi’nde İşletme Fakültesi’nde Yüksek Lisans eğitimini sürdürmektedir.

Twitch kariyeri;

15 Ekim 2017 tarihinde arkadaşlarının da ısrarı ile Twitch’de yayın yapmaya başlamış, 2019 senesinden ilk aylarında NoobStar programı ile yükselişe geçmiş, kısa süre içinde ciddi bir takipçi sayısına ulaşmayı başarmıştır. Pqueen Twitch yayınlarına CSGO başlamış, irl ve oyun yayınları ile devam etmektedir. En sevdiği oyunlar arasında FPS oyunu olan CSGO bulunmaktadır. Ayrıca Sims ve Player Unknowns Battleground’da en sevdiği oyunlar arasında yer alyor. İlk oynadığı ve hikaye oyunu olduğu için GTA Vice City’nin de kendisinde ayrı bir yeri vardır.

Diğer streamer isimler Valkyrae, Kozmik Karınca ve Barış Bra‘nın hayatını inceleyebilirsiniz.

20 Yorumlar

    • hayır birkere o 190 bizzat gördüm kendisini kalkgelde 😀 ve 18 yaşında yanlış yazılmış

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz