Pqueen

1

Pqueen hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kimdir? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı Pelin Baynazoğlu 1992 yılının Temmuz ayında Ankara’da doğmuştur. Doğma büyüme Ankara’lı olan başarılı yayıncı sosyal medya dünyasında Pqueen ismi ile tanınmaktadır. Boyu 1.73 cm, kilosu 61, burcu ise yengeç…

Anne tarafından aslen İzmir, baba tarafından ise aslen Rize’lidir. İlk oyununu Ankara Limon İnternet Cafe’de oynamıştır. Memur bir ailenin çocuğudur. Üniversite döneminde ise CS:Go ile tanışmış bir daha bilgisayarın başından hiç ayrılmamıştır.

Streamer olarak tanınan başarılı yayıncı ilk kez internet cafe’de GTA Vice City oyunu oynayarak oyun dünyasına giriş yapmıştır. 8 yaşından üniversite dönemine kadar TRT Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğunda profesyonel olarak dans etmiştir.

Pqueen eğitim hayatı;

Dumlupınar Üniversitesi’nde Pedagojik eğitimi alan Pelin Baynazoğlu, İktisat bölümü mezunu’dur. Yine aynı üniversite, Dumlupınar Üniversitesi’nde İşletme Fakültesi’nde Yüksek Lisans eğitimini sürdürmektedir.

Twitch kariyeri;

15 Ekim 2017 tarihinde arkadaşlarının da ısrarı ile Twitch’de yayın yapmaya başlamış, 2019 senesinden ilk aylarında NoobStar programı ile yükselişe geçmiş, kısa süre içinde ciddi bir takipçi sayısına ulaşmayı başarmıştır. Twitch yayınlarına CSGO başlamış, irl ve oyun yayınları ile devam etmektedir. En sevdiği oyunlar arasında FPS oyunu olan CSGO bulunmaktadır. Ayrıca Sims ve Player Unknowns Battleground’da en sevdiği oyunlar arasında yer alyor. İlk oynadığı ve hikaye oyunu olduğu için GTA Vice City’nin de kendisinde ayrı bir yeri vardır.

Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 378bin civarındadır. Twitter hesabında 122,1 B. Youtube video kanalında ki abone sayısı 526 B., Twitch hesabında ise bu sayı 942,6 B…
Twitch hesabı; https://www.twitch.tv/pqueen

Diğer streamer isimler Valkyrae, Kozmik Karınca ve Barış Bra‘nın hayatını inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz