Kozmik Karınca

Kozmik Karınca (Cem Ceyhan) hakkında takipçileri bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Peki gerçek ismi nedir? kaç yaşında? kim? kısaca kariyeri ve biyografi bilgileri. Sosyal medya dünyasının özellikle oyun dünyasının çok yakından tanıdığı bir isim olan Kozmik Karınca’nın gerçek ismi Cem Ceyhan’dır. Özellikle Youtube video kanalında Pubg Mobile ve bir çok Pc oyunlarında başarısı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Türkiye’nin en popüler bilgisayar oyuncusu olan Kozmik Karınca’nın inanılmaz bir hayran ve takipçi kitlesi bulunuyor. İlk videoları çok fazla ilgi görmemiştir ancak özellikle PUBG Mobile ve PUBG Pc oyunları ile kısa sürede inanılmaz bir başarı elde etmiştir. Resmi sosyal medya hesaplarından instagram’da ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 316bin civarındadır. Twitch 32.000, Youtube video kanalında ki abone sayısı ise günümüz itibariyle 2,21 Mn abone’dir.

Oyuncu kimliğinin yanı sıra bir çok kaynakta müzik ile de ilgili olduğu belirtilen ünlü isim, 2015 yılına kadar Mekanik isimli bir müzik grubu bünyesinde Gitarist/Geri Vokal olarak yer almıştır.

Takipçileri genellikle arka planı hakkında da sorular yöneltmiştir. Arka planda Green Screen yeşil perde kullanan başarılı isim, videoyu çektikten sonra edit programı ile yeşil rengi yok et tuşu ile arka planı yok ettiğini açıklamıştır. İlk zamanlarda bir çok imkansızlıklar yaşamış olsa da sabır ve azmi ile günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Oda vlogu’nda teleskop, yeşil perde, logolar, 100 Bin Abone ve 1 Milyon, 2 Milyon gibi abone youtube plaketleri odasında yer almakta. Oyunun yıldızları 2019’da yılın mobil içerik üreticisi ödülünün sahibi olmuştur. Gimbal, tripod, ipad pro, drone, mikrofon, pil şarj aletleri, vantilatör, ve daha bir çok ekipmanının tanıtımı için oda vlogu çekmiştir.

Kozmik Karınca ekipman ve özellikleri;

Sinerji bilgisayar’da topladıkları bilgisayarı kullanıyor. İ9 9900 İşlemci, 2080 Ti nvidia ekran kartı özelliklerine sahiptir. Kablosuz kulaklık modeli Asus rog strix fusion 500 (1700 TL civarında) birde Rampage SN-Rw1 kulaklığı bulunuyor. Mikrofon ise; Rode Nt-usb (2500 TL civarında).. Kullandığı mouse Logitech G300S, Klavye, Razer BlackWidow Elite.. Monitör ise ASUS 27″ VG278QR 0,5Ms 165Hz, fiyatı ise ortalama 3000 TL… Kullandığı kamera ise Panasonic Lumix GH5S… Philips Hue akıllı lamba ışıklandırma sistemi, Usb çoklayıcı, Capture Card ve Stream Deck kullandığı diğer bazı ekipmanlarıdır.

Masada kullandığı bilgisayarın hemen yanında bir bilgisayarı daha vardır. Emektar olarak adlandırdığı ama günümüzde hala ciddi özelliklere sahip bir bilgisayardır, bugünle o bilgisayar ile geldiğini belirtmiştir. Hemen hemen piyasadaki tüm oyunları oynayabilecek kapasiteye sahip bir bilgisayardır.

Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Ancak maalesef tüm araştırmalarımıza rağmen doğum tarihi, yaşı, boyu, kilosu, doğum yeri ve aslen nereli olduğu bilgilerine ulaşılamamıştır.

3 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz