Pelin Abay

Pelin Abay 2021 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Dünya Hali isimli komedi dizisi ile kamera karşısına geçmiştir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Pelin Abay Kimdir? Nereli?

1993 yılının Haziran ayında dünyaya gelen güzel oyuncu İstanbul doğumludur. Tiyatro kökenli bir oyuncudur. İstanbul Abay Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesi’ni tamamlamıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

İlk audition deneyimini bir reklam filmi ile gerçekleştirmiş ve çok utandığını dile getirmiştir. “Ay ne yapayım? Bir dakika, kameraya mı bakayım? Size baksam olmaz mı? Ne bu şimdi böyle?” diyerek çıktığını esprili bir şekilde dile getirmiştir. Gençlik yıllarında da günümüzde Arctic Monkeys’in solisti Alex Turner hayranı olduğunu belirtmiştir.

Pelin Abay Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.63 cm, kilosu 50, burcu ise ikizler’dir. 2021 yılı itibariyle güzel oyuncunun yaşı 28’dir. Resmi instagram hesabını @pelinabayy olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 47,5bin civarındadır. Ali Sabuncugil Menajerlik, Oyunculuk ve Seslendirme Ajansı bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Özellikle tiyatro sahnesinde iken oynamaktan büyük keyif almaktadır. Enerjisini ve sahnede kalbini hem oyuna, hem de seyirciye yansıtması izleyenleri büyülemektedir. Pelin Abay en son Dünya Hali isimli dizi de Caner Şahin, Tolga Tekin ve Ozan Çelik ile başrolü paylaşmıştır.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Gülizar (Fatoş)
Atiye
Vatanım Sensin (Handan)
Zümrüdüanka (Suhandan Demirkan)

Tiyatro Oyunları:

Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı (Yönetmen Yardımcısı / Reji Asistanı), Katil Joe (Dottie Smith), Yaşasın Barış ve Martı. Ayrıca geçmiş yıllarda Nescafe reklam filmi için kamera karşısına geçmiştir.

Tiyatro Ödülleri:

Martı / İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri 2017 – “İsmet Küntay Özendirme Ödülü”

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz