Ozan Çelik

0

Ozan Çelik 2019 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Dengi Dengine isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Peki kaç yaşında? aslen nereli? rol aldığı dizi ve sinema filmleri, kısaca biyografi bilgileri ve hayatı.

1987 yılında aslen Ankara’da dünyaya gelen Ozan Çelik, İstanbul Bilgi Üniversitesi Performans Alanı Bölümü’nden mezun olmuştur. Doğup büyüdüğü Ankara’da tiyatro ve oyunculuk kariyerine adım atmıştır.

Ankara Sanat Tiyatrosu’nda başladığı tiyatro serüvenine, sinema ve diziler ile devam etmiştir. Ankara Sanat Tiyatrosunun genel eğitimlerinde 1 sene süren eğitimlerin ardından çocuk oyunları ile başlamış ve 2 – 3 sezon oyunculuğa devam etmiştir.

İlk sinema deneyimini 2014 yılında Sivas isimli film’de Şahin karakteri ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra bir çok sinema ve dizide rol almıştır.

Ozan Çelik oynadığı sinema filmleri;

Sivas (Şahin), Cemil Şov (Kısa film), Evernight (Kısa Film), Coma (Kısa Film), Ruh İkizi / Soul Mate (Kısa Film), Zor Bir Karar, Biryarake Zor / Ugly Duckling, Aile Arasında (Polis), Anons (Selami), Kardeşler, Kardeşim Benim 2, Körfez (Polis Furkan), Zor Bir Karar (Kadir Abe), Borç, Kronoloji (Kaan), Bizim İçin Şampiyon.

Oynadığı diziler;

Nefes Nefese (Cevdet), Dengi Dengine (İmam)

Tiyatro

O / Hakkari’de Bir Mevsim / Oyuncu
Hamlet / Işık Operatörü
Güzel Şeyler Bizim Tarafta / Ali
Medea Kali / Işık Operatörü

Maalesef başarılı oyuncunun boyu, kilosu ve medeni durumu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz