Onur Buldu

Onur Buldu son dönemlerde özellikle Güldür Güldür programı ile kendisine hayran bırakmayı başaran başarılı tiyatroculardandır. Hakkında ise aslen nereli? kimdir? boyu, kilosu, eğitimi, doğum tarihi, evli mi? bekar mı? ve daha bir çok soru ekran severler tarafından merak edilmektedir. Kısaca biyografisi ve hayatı.

1982 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen Onur Buldu İzmir Bergama doğumludur. Babası Öğretmen, annesi ise geçmiş yıllarda ebelik yapmış bir hemşire’dir. Çocukluk yılları Bergama’nın Kırcalar Köyü ve ardından Ferizler Köyü’nde geçmiştir. Ortaokul ve Lise dönemlerin de yaşantısını Menemen’de sürdürmüştür. Baba tarafından aslen Tunceli Mazgirt’lidir. Aslan burcudur.

İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olan Onur Buldu, mezuniyetin ardından İzmir Devlet Tiyatrosu’na katılmış ve Keşanlı Ali Destanı isimli oyun ile ilk tiyatro sahne deneyimini yaşamıştır.

Okul bittikten sonra 2007 yılında İstanbul’a taşınmış ve yaşantısını İstanbul’da sürdürmeye karar vermiştir.

Güldür Güldür Bilal olarak skeçlerde yer almaya devam eden Onur Buldu’nun boyu 1.68 cm, kilosu ise 63’tür. Gözleri Kahverengi, saç rengi ise siyah’tır.

Onur Buldu bugüne kadar rol aldığı sinema ve diziler;

Organize İşler, Son Ders: Aşk ve Üniversitesi, Plajda, Ada: Zombilerin Düğünü, Aşk Geliyorum Demez, Berlin Kaplanı, Böcek, Eyvah Eyvah 3, Olur Olur!, İçimdeki Ses, Dedemin Fiş, Yok Artık 2, Cici Babam, Düğüm Salonu, Martı ve Saf isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

Rol aldığı diziler; Avrupa Yakası, Yalancı Romantik, Doktorlar, Papatyam, Aşağı Yukarı Yemişliler, BKM Güldür Güldür, Analı Oğullu.

Oyunculuğu çaresizlikten seçtiğini belirten Buldu, biraz da müzik yeteneğinin olduğunu onun dışında gidip bir ticaret yapmaya kalksa kendisini, 3 günde soyup soğana çevirebilirler diye anlatmıştır.

Sıkı bir Beşiktaş taraftarıdır. Kombinesi de olan Onur Buldu 10 kişilik, Bülent Parlak, Sarp Apak, Şinasi Yurtsever ve Özgür Ozan gibi isimlerinde yer aldığı grup olarak maça gittiklerini dile getirmiştir.

2018 yılında Güldür Güldür’den ayrıldığı açıklanmıştır. Daha sonra, Provizyon Medya’nın yapımcılığını üstlendiği, Star Tv ekranlarında yayınlanan Eyvah Düşüyorum adlı yarışma programını sunmuştur.

Evli mi? eşi kim?

2020 yılının Nisan ayında Duygu Koz ile nikahları kıyılmış ancak pandemi dönemine denk geldiği için düğünü ertelemek zorunda kalmışlardır. Düğünü ise Ağustos ayında gerçekleşen ünlü oyuncu İngilizce öğretmeni Duygu Koz ile evlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz