Onur Buldu

Onur Buldu son dönemlerde özellikle Güldür Güldür Bilal karakteri ile kendisine hayran bırakmayı başaran başarılı isimdir. Benim Güzel Ailem adlı dizide Ferdi karakterini üstlenmiştir. Hakkında ise aslen nereli? kimdir? boyu, kilosu, eğitimi, doğum tarihi, evli mi? bekar mı? ve daha bir çok soru ekran severler tarafından merak edilmektedir. Kısaca biyografisi ve hayatı.

Onur Buldu Kimdir?

Onur Buldu oyuncu, tiyatrocu, komedyen. 1982 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen başarılı isim İzmir Bergama doğumludur.

İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olan Buldu, mezuniyetin ardından İzmir Devlet Tiyatrosu’na katılmış ve Keşanlı Ali Destanı isimli oyun ile ilk tiyatro sahne deneyimini yaşamıştır.

Okul bittikten sonra 2007 yılında İstanbul’a taşınmış ve yaşantısını İstanbul’da sürdürmeye karar vermiştir.

Onur Buldu Nereli?

Onur Buldu Tunceli Mazgirt’lidir. Babası Öğretmen, annesi ise geçmiş yıllarda ebelik yapmış bir hemşire’dir. Çocukluk yılları Bergama’nın Kırcalar Köyü ve ardından Ferizler Köyü’nde geçmiştir. Ortaokul ve Lise dönemlerin de yaşantısını Menemen’de sürdürmüştür.

Onur Buldu Boyu, Kaç Yaşında?

Onur Buldu 41 yaşında ve 1.68 boyundadır. Doğum tarihi 4 Ağustos 1982 burcu aslan, kilosu 63’tür. Gözleri Kahverengi, saç rengi ise siyah’tır.
Onur Buldu4
Onur Buldu Oynadığı Sinema ve Diziler

Aile, Tebessüm, Organize İşler, Son Ders: Aşk ve Üniversitesi, Plajda, Ada: Zombilerin Düğünü, Aşk Geliyorum Demez, Berlin Kaplanı, Böcek, Eyvah Eyvah 3, Olur Olur!, İçimdeki Ses, Dedemin Fiş, Yok Artık 2, Cici Babam, Düğüm Salonu, Martı ve Saf isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

Rol aldığı diziler; Avrupa Yakası, Yalancı Romantik, Doktorlar, Papatyam, Aşağı Yukarı Yemişliler, BKM Güldür Güldür, Analı Oğullu, Benim Güzel Ailem (Ferdi).

Oyunculuğu çaresizlikten seçtiğini belirten Buldu, biraz da müzik yeteneğinin olduğunu onun dışında gidip bir ticaret yapmaya kalksa kendisini, 3 günde soyup soğana çevirebilirler diye anlatmıştır.

Sıkı bir Beşiktaş taraftarıdır. Kombinesi de olan Onur Buldu 10 kişilik, Bülent Parlak, Sarp Apak, Şinasi Yurtsever ve Özgür Ozan gibi isimlerinde yer aldığı grup olarak maça gittiklerini dile getirmiştir. Resmi instagram hesabını onurbuldu ismi ile kullanıyor. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 516bin civarındadır.

2018 yılında Güldür Güldür’den ayrıldığı açıklanmıştır. Daha sonra, Provizyon Medya’nın yapımcılığını üstlendiği, Star Tv ekranlarında yayınlanan Eyvah Düşüyorum adlı yarışma programını sunmuştur.

Onur Buldu Evlimi? Eşi Kim?

Onur Buldu 2020 yılının Nisan ayında Duygu Kozoğlu ile nikahlanmıştır. Ancak pandemi dönemine denk geldiği için düğünü ertelemek zorunda kalmışlardır. Düğünü ise Ağustos ayında gerçekleşen ünlü Onur Buldu İngilizce öğretmeni Duygu Kozoğlu ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Masal isminde bir kız çocuğu vardır.

Onur Buldu1


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz