Nihan Balyalı

Nihan Balyalı 2008 senesinde ilk dizi deneyimini Canım Ailem ile gerçekleştirmiş ve oyunculuk hayatına adım atmıştır. Bir çok reklam filmindede rol almış, asıl çıkışını ise Kızım Nerede adlı dizi ile gerçekleştirmiştir.

Daha sonra Aşk Zamanı, Emanet, Altı Mantı, Bulutların Ötesinde, Kızım Nerede, Bizim Yenge, Canım Ailem gibi bir çok projede rol almıştır.

1986 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu Nihan Balyalı, aslen Balıkesir Bandırma’lıdır. Lise döneminde Bandırma’da bir kaç tiyatro oyununda yer almıştır. O dönemlerden itibaren oyunculuk yapmak istediğini, ailesininde önce eğitimini tamamlamasını ardından oyunculuk kariyerine adım atabileceğini belirttiği Nihan Balyalı üniversite eğitimi için İstanbul’a taşınmıştır.

İstanbul’da, Yeditepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuş, eğitim döneminde iken Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. Kursta bir hocasının önerisi ile Cast 33’ün kurucusu Sumru Hanım ile tanışmış ve ajansa kayıt olmuştur. Sonrasında ise reklam filmleri ve ardından dizilerde rol almaya başlamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz