Mustafa Cihat Kılıç

2

Mustafa Cihat Kılıç TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasının sunuculuğunu üstlenmektedir. Peki kaç yaşında? kim? kısaca kariyeri, biyografi ve hayatı.

1976 yılının Kasım ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 4 çocuklu bir ailenin en küçük bireyi olan Mustafa Cihat Kılıç, İmam Hatip Lisesi mezunudur. Baba tarafından aslen Isparta’lıdır.

Lise döneminde radyo’da çalışmış ve arkadaşları ile birlikte bir müzik grubu kurmuştur. Özellikle müzik severler tarafından Emri Olur isimli eseri ile tanınmıştır. 1998 yılında ezgi dünyasının yine sevilen seslerinden olan Eşref Ziya Terzi ile birlikte Marmara Müzik isimli şirketi kurmuştur.

2002 yılında ilk albümü’nü Hüzün Mısraları ismi ile çıkarmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı Radyosu Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Yakında çıkacak olan Fizani isimli albüm çalışmalarına devam etmektedir.

Eşi Psikolog, yazar, sunucu ve konuşmacı Tuba Kılıç‘tır. Yaşantısını ailesi ile birlikte Ankara’da sürdürmektedir.


2 Yorumlar

  1. Yanlış bilgi. Cihat Ispartanın Bahçelievler mah doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Ispartada okumuştur. Isparta ve Antalyada radyoda çalışmıştır. 1998 yılında yani 22 yaşında İstanbula gitmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz