Mustafa Cihat Kılıç

4

Mustafa Cihat Kılıç Kılıç TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasının sunuculuğunu üstlenmektedir. Hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mustafa Cihat Kılıç Kimdir?

Mustafa Cihat Kılıç sunucu, şair, ilahi ve ezgi sanatçısı, söz yazarı, besteci, yazar. 4 çocuklu bir ailenin en küçük bireyi olan Kılıç, İmam Hatip Lisesi mezunudur.

Mustafa Cihat Kılıç Nereli?

Mustafa Cihat Kılıç Isparta’lıdır. Aslen baba tarafından Isparta İli nüfusuna kayıtlıdır.

Mustafa Cihat Kılıç Kaç Yaşında?

Mustafa Cihat Kılıç Kılıç 47 yaşındadır. Doğum tarihi 19 Kasım 1976, burcu akrep, doğum yeri İstanbul.

Kısaca Hayatı, Kariyeri:

Lise döneminde radyo’da çalışmış ve arkadaşları ile birlikte bir müzik grubu kurmuştur. Özellikle müzik severler tarafından Emri Olur isimli eseri ile tanınmıştır. 1998 yılında ezgi dünyasının yine sevilen seslerinden olan Eşref Ziya Terzi ile birlikte Marmara Müzik isimli şirketi kurmuştur.

2002 yılında ilk albümü’nü Hüzün Mısraları ismi ile çıkarmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı Radyosu Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Yakında çıkacak olan Fizani isimli albüm çalışmalarına devam etmektedir.

Mustafa Cihat Kılıç Evlimi? Eşi Kim?

Mustafa Cihat Kılıç Tuba Kılıç ile evlidir. Eşi Psikolog, yazar, sunucu ve konuşmacı Tuba Kılıç‘tır. Yaşantısını ailesi ile birlikte Ankara’da sürdürmektedir.

Resmi instagram hesabı @mustafacihatkilic ‘dır.

4 Yorumlar

  1. Yanlış bilgi. Cihat Ispartanın Bahçelievler mah doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Ispartada okumuştur. Isparta ve Antalyada radyoda çalışmıştır. 1998 yılında yani 22 yaşında İstanbula gitmiştir.

    • sanırım şuan ikinci evliliği.ilk eşiyle ilgili hiç biryerde bişey yazmıyor kaldırttılar heralde .bu konuda bilginiz var mı

    • Kimsenin elinde degildir kimin cocugu oldugu. Sende bende farkli yerde dogmus olabilir, Hz. Musada Firavun sarayinda neset etmistir. Onemli ona simdi nerede oldugun ve son nefesde nasil gittigindir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz