Tuba Kılıç

5

Psikolog Tuba Kılıç hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? eşi kim? kısaca biyografi ve hayatı.

1984 yılında aslen Ankara’da dünyaya gelen Tuba Kılıç Atakent İlköğretim Okulu ardından, 2001 yılında Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuştur. 2005 ve 2006 yılları arasında Londra LSI yabancı dil kursu’nda Genel İngilizce eğitimi almıştır. 2007 ve 2008 yılları arasında ise İngiltere’de Newcastle College ‘Foundation Degree’ Akademik İngilizce programını başarı ile tamamlamıştır. Yine aynı şehirde yer alan Northumbria University Psychology Foundation Programını da tamamlayarak, Northumbria University Psychology (Psikoloji) bölümünde üniversite eğitimine başlamıştır. 2012 senesinde Lisans eğitimini 2. Derece Onur Diploması ile tamamlayan Tuba Kılıç 14 Kasım 2012 tarihinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ndan Diploma Denklik Belgesi’ni almıştır.

2016 senesinde bilimsel hazırlık programı ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi sosyoloji bölümünde tezli yüksek lisans programına kabul edilmiştir. 2018 yılından bu yana aynı üniversite’de tez aşamasında olup, İstanbul’da bulunan yabancı üniversite öğrencilerinin ‘psiko-sosyal ve kültürel’ uyumu üzerine tez çalışmalarını devam ettirmektedir.

2009 ve 2010 yıllarında Northumbria University’de yabancı öğrenciler için koçluk yaptı. Onları Newcastle Upon Tyne’da karşılaşacağı zorluklar hakkında bilgilendirip, İngiltere’yi tanımaları ve sosyal hayatta yabancılık çekmemeleri için koçluk görevini üstlendi. Yine İngiltere’de Byker Primary School’da stajyer psikolog olarak sınıf içinde gözlemlerde bulundu, ayrıca öğrenme güçlüğü olan öğrencilere asistanlık yaptı.

2013 ve 2014 yıllarında İLO International Aile Danışmanlığı A.Ş bünyesinde Psikolog ve Aile Danışmanı olarak çalışmış, zihinsel ve bedensel engelli, otizmli, asperger sendromu olan çocuklara ve ailelerine danışmanlık yapmıştır. 2012’de İngiltere’de General Hospital Hadrian Mental Clinic Servisi’nde, Şizofren, Alzheimer ve Major depresyonu olup, ‘Clozapine’ enjeksiyon tedavisi gören hastaları incelemek, rehabilite etmek ve onlarla diyalog kurmak amacıyla asistan ve stajyerlik görevini tamamladı.

Tuba Kılıç evli mi? eşi kim?

Ekran severlerin ve ezgi dünyasının yakından tanıdığı Mustafa Cihat Kılıç ile evlidir.
İleri seviyede İngilizce bilmektedir.

2018 yılında TRT Diyanet ekranlarında Klinik Psikolog Beyhan Budak’ın daimi konuk olduğu Bİ’Nebze isimli psikoloji programını sunan Tuba Kılıç aynı kanal’da sabah kuşağında yayınlanan Güne Merhaba isimli programın da sunuculuğunu üstlenmiştir. Ayrıca 2014 ve 2016 arasında TRT Diyanet’te, Ev Hali adlı psikoloji programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenen isim olmuştur.

Günümüzde yaşantısını ailesi ile birlikte Ankara’da sürdüren Tuba Kılıç, Diyanet Tv ekranlarında her Salı ve Perşembe 16:30’da patenti kendisine ait olan Bi’Nebze isimli psikoloji programını sunmaktadır.​

5 Yorumlar

  1. Kendisi ingilterede bir daire kiralayıp kaldığını söylemişti bir konuşmasında sanki ülkeye yasadışı şekilde girmiş gibi bir yorum yapmış birisi. ?

  2. Ne tuhaf seyler merak ediyorsunuz.
    İlk es mi? Hangi ev mi?

    Allahim Sen bize Merak duygumuzu dogru sekilde kullanmayi nasip et.

    Sana Ne? Bana Ne!

    Cok begenerek dinliyorum size Tuba Hanim, lutfen devam edin Bu gúzel sunumlara Ve paylastiginiz ilminiz ve yorumlariniz icin, muhtesem. Tesekkurler size ve diyanete ve tesekkurler diger guzel insanlar Cihat Kaya, Beyhan bey, Gulsah hanim ve tabiki Rukiye Karakose hanim

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz