Maya Başol

Maya Başol oyunculuk dünyasına Sen Çal Kapımı isimli dizi ile merhaba demiştir. Hakkında ise kısa süre içinde bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, oynadığı diziler vb. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Maya Başol Kimdir?

İstanbul’da dünyaya gelen minik oyuncu henüz 1 yaşında iken çocuk markalarının reklam çalışmalarında yer almaya başlamıştır. Minik oyuncunun kendisinden küçük bir de Eva Başol isminde kız kardeşi vardır.

LCW Waikiki başta olmak üzere bir çok firmanın reklam çalışmalarında yer almıştır. Baba tarafından henüz aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Annesinin ismi Asya Başol’dur.

İlk dizi oyunculuk deneyimini Fox Tv ekranlarında yayınlanan Sen Çal Kapımı isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi de Eda Yıldız (Hande Erçel) ve Serkan Bolat (Kerem Bürsin) çiftinin kızı olarak kamera karşısına geçmiştir.
maya basol 1

Maya Başol Kaç Yaşında?

Maya Başol 7 yaşında, 1,25 cm boyundadır. Kilosu 22, göz rengi ise kahverengidir. Genellikle hakkında Türk mü? sorusu da soruluyor. Sorunun cevabı evet Türktür.

Sosyal medya hesapları ebeveynleri tarafından yönetilmektedir. Kendi ismine ait bir de youtube kanalı bulunmaktadır. Youtube video kanalında, eğlenceli videoların yanı sıra, annesi ve babası ile de zaman zaman eğlenceli yemek video paylaşımları gerçekleştirilmektedir. Youtube video kanalı ismi ise @MayaBasolOfficial ‘dır.

Youtube kanalında günümüz itibariyle 9,98 B civarında abonesi bulunuyor. @mayabasol olarak kullanılan resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 2milyon civarındadır.

Günümüze kadar bir çok kurumsal markanın modelliğini yapan minik isim, 2016 senesinden beri çeşitli firmaların reklam çalışmalarında yer almaktadır.

Annesi Asya Başol Ne İş Yapıyor? Maya Başol ‘un Annesi Kim?

Annesi Asya Başol sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı bir isim ve dijital medya içerik üreticisi aynı zamanda sosyal medya fenomenidir. Maya en son Sen Çal Kapımı isimli dizi de Kiraz karakteri ile başrol oyunculuğu üstlenmiştir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz