Hasan Biltekin

Hasan Biltekin MasterChef yarışması ana kadrosuna dahil olan 10. yarışmacı olmuştur. Hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hasan Biltekin Kimdir? Aslen Nereli?

1994 yılında dünyaya gelen Biltekin, aslen Nevşehir’lidir. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ÜSET Meslek Yüksek Okulu’ndan başarı ile mezun olmuştur. Lise döneminden bu yana yemek sektöründe çalışmalarını sürdürmektedir. Günümüzde Nevşehir Belediyespor bünyesinde mutfak şefi olarak çalışan Biltekin 2021 senesinde MasterChef yarışmasına katılmıştır. Geçmiş dönemde de MasterChef yarışmasında elemeleri geçmiş ancak annesi rahatsızlandığı için yarışmadan ayrılmak zorunda kalmıştır.

Bu sene oldukça iddialı olduğunu dile getiren başarılı isim, geçtiğimiz sezon ben olsaydım yarışmayı Serhat kazanamazdı sözleri ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir.

Hasan Biltekin Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.84 cm, kilosu 78, yaşı ise 2021 yılı itibariyle 27’dir. Günümüze kadar bir çok yemek yarışmasına katılmış ve kupalar ve madalyalar kazanmıştır. Yemek dünyasındaki başarılarının yanı sıra yakışıklılığı ile de dikkatleri üzerine çekmiş, yarışmaya ayrı bir hava katmıştır.

Final turuna yaptığı Piramit Tavuk ile çıkmış, birinci turda jürilerden Somer Şef hayır, Mehmet Şef ve Danilo Şef evet oyu vermiştir. Üçlü düello turunda ise Yiğit Gök ve Oğuzhan Öveç ile yarışmış, en iyi balık çorbasını yaparak adını bir üst tura yazdırmıştır.

Resmi instagram hesabını @hasanbiltekinnn olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle 10binin üzerinde takipçisi bulunuyor. Ancak yarışma ile birlikte bu sayının her geçen gün katlanarak artacağı tahmin edilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz