Gamze Özçelik

Gamze Özçelik uzun süredir tesettüre girmek istediğini açıklamıştı. 2018 yılında ise Tesettüre giren ünlü oyuncu tüm kamuoyunun dikkatini çekmiştir. Hakkında ise kaç yaşında? aslen nereli? kimdir? hangi dizi ve sinema filmlerinde rol aldı? gibi bir çok soru merak konusudur.

1982 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen Gamze Özçelik İstanbul doğumlu, Başak burcudur. Boyu 1.74 cm, kilosu ise 61’dir. Baba tarafından aslen Bayburt’ludur. Ünlü sanatçı Ercan Saatçi’ninde Bayburt’lu olduğunu babasına çok benzediğini fiziki benzerliğinin baba tarafından olduğunu belirtmiştir. Babası serbest meslek ile uğraşmakta, annesi ise bir dönem güzellik salonu işletmiştir. Melis Özçelik, Meltem Özçelik ve Duygu Özçelik isminde 3 kız kardeşi vardır.

Eski manken bir dönem popstar isimli şarkı yarışması ile birlikte Buzda Dans, Türkstar ve Ben Buradan Atlarım yarışma programlarının sunuculuğunu üstlenmiş, kariyerini oyunculuk yönünde ilerletmeye karar vermiştir. Maltepe Anadolu Lisesi’ni tamamlamış ardından, Bilgi Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

Gamze Özçelik rol aldığı diziler;

Eyvah Kızım büyüdü, Cinlerle Periler, Tatlı Hayat, Serseri, Düşler ve Gerçekler, Savcının Karısı, Arka Sokaklar, Canan, Böyle Bitmesin, Fatih ve Mehmetçik Kut’ül Amare.

2004 yılında Hırsız Var! sinema filminde Ceren Serdar karakterini canlandırmış, 2006 yılında Karanlıkta Makyaj adlı sinema filminde seslendirme yapmıştır.

2008 yılında yakışıklı oyuncu Uğur Pektaş ile evlenmiş ancak evliliği 2011 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden 2010 doğumlu Murathan Pektaş isminde bir oğlu vardır. 2017 yılında eski eşi ile barıştığı yönünde haberler ile medyada yer almıştır.


Son yıllarda özellikle yaptığı hayırlar ve yardımlar ile dikkatleri üzerine çeken güzel isim, ihtiyaç sahibi tüm dünya çocukları için bir dernek kurmuştur. Her fırsatta Afrika’ya giderek çocuklara kıyafet ve yiyecek götüren ünlü isim artık yardım faaliyetlerini kurduğu dernek altında profesyonelce aktarmaktadır. Umuda Koşan ismini verdiği derneği ile yaptığı yardımlar taraflı tarafsız tüm kesimden takdir toplamaktadır. Manevi anlamda kendisini hayır işlerine adayan Özçelik, okuyup araştırdığını, açılan her doğru kapıdan korkusuzca girmesi gerektiğini ve niyeti ile kalbini yanına aldığını dile getirmiştir.

2018 yılında tesettüre giren ünlü oyuncu uzun zamandır bunun hayalini kurduğunu bir gün inşallah başaracağını belirtmiş, nihayetinde kapanmıştır. Ancak ciddi bir kesim tarafından da eleştiri yağmuruna tutulmuştur. Hakkında gösteriş için yaptığı vb. bir çok eleştiri yapılmıştır. Bunun yanı sıra kendisine ciddi bir kesimden de destek mesajları iletilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz