Reshad Strik

5

Reshad Strik Ailenin Yeni Üyesi isimli program ile ekran severler tarafından büyük bir beğeni ile takip ediliyor. Her geçen gün ciddi bir hayran kitlesine ulaşan ünlü isim hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Reshad Strik Kimdir?

Reshad Strik oyuncu, sunucu, televizyon program yapımcısı, Ailenin Yeni Üyesi sunucusu. Zaman zaman hakkında reshat veya Reşat ismi ile de araştırma yapılmaktadır.

Ailenin 4. çocuğu olan Strik, Avustralya Tiyatro ve Sanat Akademisinden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Blue Heelers isimli bir televizyon şovuna katılan ünlü ismi, headLand isimli dizinin yönetmenleri fark etmiş ardından dizide ona bir rol vermişlerdir. Ardından Los Angeles’ta oyunculuk kariyerini sürdürmüştür.

İlk olarak Don’t Look Up filminde başrol oynamıştır. Daha sonra Hiils Have Eyes 2, The Wound, Spooner, 3 Apartments, Stasis, Put Kestena, Cross Roads gibi projelerde rol almıştır. İlerleyen yıllarda Hollywood’u reddetmiş ve Türkiye’ye yerleşmiştir. Hollywood’da 5 sene oynamış, ancak orada bir çok ünlü oyuncunun olduğunu ve hiç birisinin mutlu olmadığını belirtmiştir.

Türkiye’ye geldikten sonra Filinta dizisinde Zülfü karakterini canlandırmıştır. Ayrıca Diriliş Ertuğrul isimli dizide de konuk oyuncu olarak yer almıştır. Geçmiş dönemde dünyaca ünlü Spartacus dizisi için başrol teklifi almış ancak dizideki açık sahnelerden dolayı bu teklifi reddetmiştir.
Reshad Strik6

Reshad Strik Nereli?

Reshad Strik Bosna Hersek, Saraybosna’lıdır. Aslen baba tarafından Boşnak asıllı olan Strik, Avustralya doğumludur. Annesinin ise Avustralya asıllı olduğu belirtilmektedir.

Reshad Strik Boyu, Kaç Yaşında?

Reshad Strik 41 yaşında ve 1.88 boyundadır. Doğum tarihi 22 Haziran 1981, burcu ise yengeç’tir.

Reshad Strik Evlimi? Eşi Kim?

Reshad Strik Sabina Strik (Pitić) evlidir. Yaşantısını İstanbul Üsküdar’da sürdüren başarılı sunucunun, eşide kendisi gibi Boşnak asıllıdır. Bu evliliğinden iki kız çocuğu vardır. Yakışıklı aktör günümüzde ise kariyerini sunucu olarak devam ettirmektedir. Eski bir sörfçüdür.

@reshad_strik olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 293bin civarındadır. TRT Belgesel ekranlarında yayınlanan Ailenin Yeni Üyesi isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Programda farklı ülkelerden ailelere misafir olmakta, onların işlerine, hayatlarına, dertlerine ve sevinçlerine ortak olmaktadır. Her kaldığı ailede büyük bir iz bırakmakta, ayrılıkları hem aileye, hem de kendisine bir hayli zor gelmektedir.

Reshad Strik Dini Ne?

Reshad Strik İslam inancına sahip, müslüman’dır. Bu nedenle kendisine gelen bir çok projeyi de dini inancına uygun olmadığı için kabul etmemiştir. Vermiş olduğu bir röportaj’da türkçe konuşması da büyük beğeni kazanmıştır. Taktığı şapka ve tarzı da oldukça beğeni toplamaktadır.
Reshad Strik musluman islam

5 Yorumlar

 1. Maşallah, AİLENİN YENİ ÜYESİ çok başarılı bir program. Sunucusu da çok samimi Ve başarıda büyük bir payı var gerçekten

 2. Hem program süper hemde sunucu cana yakın samimi yardım sever üstelik hep Allah’ın selamını (Selamün Aleyküm) vermisi güzel (MaşAllah) ?Trt candır gerisi yalandır…???

 3. NEDEN ATATÜRK’Ü SEVİYORUM
  Yurdu düşmanlardan kurtardığı için,
  Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduğu için,
  İnsanca yaşamanın yolunu gösterdiği için,
  Düşünceye özgürlük sunduğu için.
  * * * *
  Beni tanıyanlar soruyorlar:
  Neden Atatürk’ü bu kadar çok seviyorsun?
  Ben de diyorum, Atatürk sevilmeyecek biri değil,
  Yüreğinde sevgi olan herkes Atatürk’ü sever.
  * * * *
  Atatürk sevgidir, Atatürk ilgidir, Atatürk saygıdır.
  Atatürk özgürlüktür, Atatürk çağdaşlıktır, Atatürk ilerlemedir.
  Atatürk geri kalmamaktır, Atatürk medeniyettir.
  Atatürk dünyada ön sırada yer almaktır.

  Yazan: Serdar Yıldırım

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz