Uğur Pektaş

Uğur Pektaş hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, oyunculuk kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1979 yılının Nisan ayında İstanbul’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Uğur Pektaş 2005 yılında katıldığı Survivor Türkiye isimli yarışma programının ardından oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. O dönemde katıldığı yarışmadan şampiyon olarak çıkmış ve tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Boyu 1.86 cm, burcu ise koç’tur.

Kocaeli Üniversitesi Otelcilik Bölümü’nden mezun olan Pektaş, Yoga, aikido ve tai chi gibi bir çok spor dalı ile ilgilenmektedir. Geçmiş yıllarda tur rehberliği yapmış, bir içki firmasının parti ekibinde organizatör olarak çalışmıştır. Ayrıca babası ile birlikte ortak olduğu ve işlettiği, otomobil tamiri ve bakım servisi üzerine bir dükkan işletmesi bulunmaktadır.

Uğur Pektaş Evli mi?

Türk televizyon dünyasının yakından tanıdığı eski manken, oyuncu Gamze Özçelik ile 2008 yılında evlenmiştir. Bu evliliğinden Murathan Pektaş isminde bir oğlu vardır. Ancak evliliği 2011 yılında son bulmuştur.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2005 yılında Düşler ve Gerçekler isimli dizi ile gerçekleştirmiş, dizide Doğan karakterini canlandırmıştır. Ardından Kuşdili, Arka Sokaklar (Komiser Murat) ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinde rol almıştır.

2020 yılında Tv8 ekranlarında yayınlanan Survivor 2020 yarışmasına uzun seneler sonra tekrar dahil olmuştur. Yine yarışmanın en iddialı isimlerinden olan Pektaş, yarışma öncesinde Yarışma öncesinde Issız bir ada fikri beni endişelendirmiyor. Aramızda kalsın Kod Adım Issız Adam.. açıklamasında bulunmuştur.

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan ünlü ismin günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 73,8bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz