Elif Melda Yılmaz

0

Elif Melda Yılmaz Kanal D ekranlarında yayınlanan Aşkın Tarifi isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Daha önce rol aldığı Kurtlar Vadisi Pusu isimli dizi ile tüm dikkatleri üzerine çeken güzel isim hakkında merak edilenler. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? Oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Elif Melda Yılmaz Kimdir? Nereli?

1977 yılının Kasım ayında dünyaya gelen başarılı isim aslen Eskişehir doğumludur. İlköğretim ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü Eskişehir’de tamamlamıştır. İlkokul döneminden itibaren, müzik ve halk dansları üzerine profesyonel çalışmalar gerçekleştirdi. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Üniversite yıllarında ilköğretim okullarında drama öğretmenliği yapmıştır. Ayrıca profesyonel olarak halk dansları oyunculuğu ve öğretmenliği de yapmıştır. 1992-1996 yılları arasında yerel radyolarda spikerlik ve program yapımcılığı. Anadolu Üniversitesi Eğitim Televizyonunda program sunuculuğu ve yerel bir gazetenin gençlik sayfasında köşe yazarlığı yapmıştır. Elif Melda Yılmaz ayrıca o dönemde Ankara, Eskişehir ve Bursa radyo ve televizyonları için özel olarak reklam metinleri ve müzikleri seslendirmeye başlamıştır.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2004 senesinde rol aldığı Tatil Aşkları isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde canlandırdığı Meryem karakteri ile tanınmıştır. Daha sonra Fox Tv’de yayınlanan Esaretim Sensin dizisinde Alev karakterini canlandırmıştır.

Elif Melda Yılmaz Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.72 cm, kilosu 56, burcu ise akrep’dir. 2021 yılı itibariyle yaşı 51’dir. En son Kanal D ekranlarında yayınlanan Aşkın Tarifi adlı diziye katılmıştır. Dizi de Gökhan Niğdeli, Kadir Doğulu, Serra Arıtürk ve Cem Davran ve Alper Saldıran gibi isimler de rol almıştır.

İlginizi Çekebilir :   Berkay Veli

Güzel oyuncu Elif Melda Yılmaz resmi instagram hesabını @elifmeldayilmaz olarak kullanıyor. Günümüz itibariyle takipçi sayısı 78,5bin civarındadır. Eşinin ismi Koray Hatipoğlu’dur.

Oynadığı sinema ve diziler:

Tatil Aşkları (Tuğçe) İffet, Kurtlar Vadisi Pusu (Meryem), Esaretim Sensin (Alev), Yengeç Oyunu: Adalet (Sinema) ve Aşkın Tarifi.

Tiyatro oyunları:

Kanlı Nigar, Lüküs Hayat, Kuvay-i Milliye, Bit Yeniği, Bir Şehnaz Oyunu, Kan Kardeşleri (Bayan Johnstone), Empatopya ve Böyledir Bizim Sevdamız.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz