Gökhan Niğdeli

0

Gökhan Niğdeli PitiKapo Kurucusu, oyuncu ve anlatıcı’dır. Kanal D ekranlarında yayınlanan Aşkın Tarifi isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Günümüze kadar bir çok sinema, dizi ve tiyatro oyununda sahne almıştır. Hakkında merak edilen kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? eğitimi gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Gökhan Niğdeli Kimdir? Nereli?

1975 yılının Ocak ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu İstanbul doğumludur. Eğitim hayatını doğup büyüdüğü İstanbul’da tamamlamıştır. Bir çok farklı iş deneyiminin ardından tiyatro ile ilgilenmeye karar vermiştir. Can Gürzap ve daha bir çok usta ismin bulunduğu Dialog Oyunculuk eğitimini tamamlamış, Meddahlık ve Orta oyunu konusunda da almıştır. Ayrıca bir çok organizasyonda gösteri yapmıştır.

2005 yılında Eti Tiyatrosu bünyesine dahil olan Gökhan Niğdeli, 2012’ye kadar Türkiye ve Kuzey Kıbrıs dahil bir çok çocuk ile buluşmuştur. Çocuk tiyatrosu’nun yanı sıra kısa film, sinema film, dizi ve reklam çalışmalarında yer almıştır. Anaokullarında ve özel okullarda sunuculuğun yanı sıra Drama Öğretmenliği yapmıştır. Uzun süre Mask Organizasyon bünyesinde Organizasyon Şefi olarak çalışmış, bir çok firma, şirket ve derneğin sunuculuğunu üstlenmiş ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. 2017’de çocuklara ve yetişkinlere Masal anlatımına başlamıştır. Ayrıca ünlü masal anlatıcısı Judiht Liberman tarafından açılan Anlatma Okulunu bitirmiştir. 2017’den bu yana eşi ile birlikte Pitikapo ile Masalı sanat ile buluşturmaya devam etmektedir.

Gökhan Niğdeli Oynadığı sinema ve diziler:

Güzel Günler Göreceğiz, Patron Mutlu Son İstiyor (Nikah Memuru), Ya Nasip Ya Kısmet (İmam), Ulan İstanbul (Muhtar), Bayram Abi (Cemal), Aşk Laftan Anlamaz (Kamuran), Yeşilçam ve Aşkın Tarifi. 2021 yılı itibariyle Kanal D ekranlarında yayınlanan Aşkın Tarifi isimli diziye dahil olmuştur. Dizi de Kadir Doğulu, Serra Arıtürk, Cem Davran, Alper Saldıran ve Yasemin Baştan gibi isimler de rol almıştır.

Eşi Sanat eğitmeni Emel Niğdeli’dir. Ali isminde bir oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz