Dilara Karakuş

Dilara Karakuş 2018 yılında Miss Fashion Tv tarafından düzenlenen yarışma’da 19. olmuş ve Miss Fashion TV World’un 45 adayı arasından 1. seçilmiştir. Güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Dilara Karakuş kaç yaşında? kimdir? aslen nereli? gibi bir çok soru ile merak konusu olmuştur. Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

1999 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen Dilara Karakuş Aslan Burcudur. Bayrampaşa İnönü Meslek Lisesi’nden mezun olmuştur. İstanbul Esenyurt Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Spor Yönetimi bölümünde eğitim hayatını sürdürmektedir. Eğitim hayatının yanı sıra, Fashion Sanat Atölyesi’nde Modellik yapmaktadır. Beş kardeştir, 2 kız, 2 de erkek kardeşi vardır.

Dilara Karakuş ailesi ve yarışmanın ardından yaptığı açıklamaları;

Yarışmanın ardından katıldığı televizyon programlarında özellikle ailesi ile ilgili eleştiriler nedeniyle sıkıntılı günler geçirdiğini dile getirmiştir. Kanal D’de yayınlanan 2. Sayfa programına konuk olmuştur. Programda gözyaşlarına boğulan güzel isim annesinin başörtülü olması nedeniyle eleştirildiğini belirtmiş, annesi Canan Hanım ise kızına destek çıkmıştır.

Annesi Almanya doğumludur, yabancı dil bilmektedir. Tekstil işi ile uğraşmaktadır. Çocuklarından bir tanesi baleye gitmekte, bir oğlu tekvando yapmakta, diğeri futbol oynamaktadır. Bir kızının ise nişanlı olduğunu aktarmıştır.

Kızının yarışmaya katılması ile ilgili olarak deneyip görmesini istediğini, kaybedecek bir şeyinin olmadığını belirten Canan Karakuş, Allah bana ve eşime sağlık verdiği sürece kızımızın her zaman yanında ve destekçi olacağız demiştir. Yarışmanın ardından hiç kendisi ile ilgili eleştiri almamıştır. Sadece ailesi ile ilgili eleştirilere maruz kalmıştır.

Yarışmadan sonra verdiği röportaj’da ilk 10’a girebileceğini düşündüğünü ancak 1.liğin aklının ucundan bile geçmediğini belirtmiştir. Estetik hakkındaki görüşlerine ise karşı değilim, saygı duyuyorum ama güzellik yarışmalarında estetik olmamalı diye açıklık getirmiştir.

Kolunda bir dövme bulunmaktadır. Sadece Babam ve Annem yazmaktadır. Sanatçılardan Ebru Gündeş‘i çok sevmekte, oyuncu olarak ise Burak Özçivit ve Kıvanç Tatlıtuğ favorileri arasında yer almaktadır. Kadın oyunculardan ise Serenay Sarıkaya ve Beren Saat.

Doğum yeri İstanbul olan güzel isim baba tarafından aslen Sinop’ludur. Yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürmektedir. Bir yandan eğitim, bir yandan modellik bir yandan da voleybol ile ilgilenmekte ve okul takımında oynamaktadır. Boyu ise 1.76 cm’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz