Serenay Sarıkaya

Serenay Sarıkaya hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? evli mi? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1 Temmuz 1991 doğumlu oyuncu Serenay Sarıkaya 15 yaşında katıldığı güzellik yarışmasında jüri özel ödülünü almış o dönemlerde Plajda isimli sinema filminde profesyonel oyunculuk hayatına adım atmıştır. Boyu 1.75 cm, kilosu 53, burcu ise yengeç’tir.

Annesi Ümran Seyhan, babası Mustafa Sarıkaya’dır. Ailesi ile bir süre Antalya’da yaşamış, 7 yaşında iken anne ve babası boşanmıştır. Bu ayrılığın ardından babası başka bir evlilik yapmış, Serenay Sarıkaya’da annesi ile birlikte İstanbul’a yerleşmiş ve yaşantısını İstanbul’da sürdürmüştür.

İlk oyunculuk deneyimini Şaşkın adlı filmde yaşayan oyuncu daha sonra Plajda, Peri Masalı adlı dizide ve Limon isimli dizilerde oyunculuk serüvenini devam ettirmiştir.

2008 yılında Adanalı dizisinde boy gösteren Sarıkaya 2010 yılında Miss Turkey yarışmasında 2.ci olmuştur.

Daha sonra Lale Devri, Medcezir, Behzat Ç Ankara Yanıyor gibi projelerde yer alan oyuncu 2014 yılında GQ Türkiye tarafından yılın kadını seçilmiştir.

Altın Kelebek Ödülü’ne sahip olan oyunculardandır. Türkiye’de inanılmaz bir hayran kitlesine sahip olan güzel isim resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 8,9milyon civarındadır. Bu sayı twitter hesabında ise 1,8 Mn civarında seyretmektedir. Sık sık hayranları tarafından sevgilisi de merak konusu olan ünlü isim bir dönem Çağatay Ulusoy ve Kerem Bürsin gibi isimlerle magazin dünyasında sıkça anılmıştır.

Serenay Sarıkaya oynadığı sinema ve diziler;

Plajda
Paramparça Aşklar
Peri Masalı
Limon Ağacı
şaşkın
Yer Gök Aşk (1. ve 2. sezon)
Lale Devri
Adanalı
Behzat Ç. Ankara Yanıyor
Medcezir (Mira)
İkimizin Yerine
Günaydın Sevgilim
Fi
İklim Meselesi
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?

2019 yılında Lewis Carroll’un 174 dile çevrilen Alice Harikalar Diyarında eserinden uyarlanan Alice Müzikali’nde sahne almıştır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz