Cemil Büyükdöğerli

0

Cemil Büyükdöğerli Kuruluş Osman Cebe karakteri ile büyük merak uyandırmıştır. Yakışıklı oyuncu hakkında hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı araştılıyor. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Cemil Büyükdöğerli Kimdir?

Başarılı isim Cemil Büyükdöğerli tiyatro kökenli bir oyuncudur. 1980 yılında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu doğma büyüme aslen İstanbul’ludur. Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Gazi Üniversitesi Hukuk Bölümünden ayrılarak Bilkent Üniversitesinde eğitim görmeyi tercih etmiştir.

Ortaokul ve Lise tahsilini yatılı olarak okumuştur. Sahneye ilk olarak Lise döneminde çıkmış ve o dönemde tiyatroyu çok sevmiştir. Üniversite sınavına ilk girdiği sene, yetenek sınavı biraz olaylı geçmiş tiyatro bölümünü kazanamamıştır. Ama puanı tuttuğu için hukuk bölümüne girmiştir. 1 yıl sonra tekrar sınava girerek tiyatro okumaya devam etmiştir.

Üniversite eğitiminin ardından yakın arkadaşı olan Şahan Gökbakar ile birlikte çalışmaya başlamıştır. Ankaradan İstanbula gelerek Dikkat Şahan Çıkabilir projesi ile kamera karşısına geçmiştir. Skeçlerde Şahan Gökbakar’a yardımcı oyunculuk yapmıştır.

Cemil Büyükdöğerli Boyu, Kaç Yaşında?

Yakışıklı oyuncu Cemil Büyükdöğerli 41 yaşında ve 1.85 cm boyundadır. Kilosu 83, burcu ise oğlaktır.

Kendisi gibi oyuncu ve seslendirme sanatçısı olan ünlü isim Berrak Kuş ile evlidir. Bu evliliğinden Cevdet Ali isminde bir oğlu vardır.

Cemil Büyükdöğerli Oynadığı Sinema ve Diziler:

İlk kamera önü deneyimini, Dikkat Şahan Çıkabilir Prof. Dr. Fahrettin Topak rolü ile yaşamıştır. Daha sonra, Gen sinema filminde rol almıştır. Ekran severler tarafından asıl fark edildiği ve büyük çıkış yakaladığı proje ise Kavak Yelleri adlı dizi de canlandırdığı Atakan karakteri olmuştur.

Bir dönem Tv 8 kanalında Defne Joy Foster ve Tamay Kılıç ile birlikte, Bir İş İçin Lazım isimli yarışma programının sunuculuğunu üstlenmiştir. Ayrıca Birgün Bir Çocuk isimli çocuk programını sunmuş ve bir çok kurumsal firmanın reklam çalışması ve sinema diziler de seslendirme sanatçısı olarak çalışmalar da bulunmuştur.

En son ATV ekranlarında yayınlanan ve başrolünü Burak Özçivit’in üstlendiği Kuruluş Osman adlı diziye Moğol Komutanı Cebe karakteri ile dahil olmuştur.

Kuruluş Osman (Moğol Komutanı Cebe)
Maraşlı Dizisi (İlhan)
Bana Sevmeyi Anlat (Onur)
Kavak Yelleri (Atakan)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz