Tamay Kılıç

0

Tamay Kılıç televizyon dünyasının başarılı isimlerindendir. Hakkında merak edilen kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1980 yılının Ekim ayında aslen Çanakkale’de dünyaya gelen Tamay Kılıç Akrep burcudur.

İlköğretim eğitiminin ardından eğitim hayatını Ticaret üzerine sürdürmüştür. Türvak spikerlik ve diksiyon kursunda, Ekol Drama’da Ayla Algan’dan oyunculuk dersleri almış, Sadri Alışık Kültür merkezinde ise tiyatro eğitimi almıştır.

İstanbul Polis Teşkilatı’nın 153. Yıl kutlamalarında ilk sunuculuk deneyimini gerçekleştiren Tamay Kılıç daha sonra bir çok radyo, kanal ve programda sunuculuk yapmıştır. Genç Tv, Kanal 6, Samanyolu Tv, Flash Tv ve İstanbul Tv, Atv, Cine5 ve Tv8 kanallarında programlar sunmuştur. Sunduğu bazı programlar ise KanalTürk ekranlarında Sağlıklı Bir Gün, Tv8’de Şifa Olsun ve Tempo Tv’de Her Derde Deva.

Ayrıca televizyon ekranlarında oyuncu olarak seyircinin karşısına çıkmış ve Biz Boşanıyoruz, Zeytin Dalı, Avrupa Yakası, Aşk Oyunu, Arka Sokaklar, Cennetin Çocukları, Sizi Seviyorum, Cennet Mahallesi ve Genco adlı dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. Ayrıca Menekşe ile Halil isimli dizide Lale karakterini canlandırmıştır. Tüm bunların yanı sıra Hürriyet, Milliyet ve American Paksiding reklamlarında da görev almıştır.

Güzel sunucu, oyuncu Tamay Kılıç yaşantısını İstanbul’da sürdürmekte, aslen Çanakkale’lidir.


İlginizi Çekebilir :   Zac Efron

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz