Bestemsu Özdemir

0

Bestemsu Özdemir Egenin Hamsisi dizisinde Zeynep karakterini canlandırmaktadır. Kimdir? Kaç yaşında? aslen nereli? boyu, sevgilisi, özel hayatı ve bilinmeyen yönleri ile güzel oyuncu Bestemsu Özdemir.

1992 yılının Nisan ayında dünyaya gelen Bestemsu Özdemir’in burcu Koç’tur. Boyu 1.74 cm’dir.

Bestemsu Özdemir aile hayatı;

İstanbul doğumlu oyuncu baba tarafından aslen Erzincan, anne tarafından ise Selanik Göçmeni’dir. Anne ve babası Bestemsu henüz 2 yaşında iken boşanmıştır. 3 sene kadar Ankara’da anneannesi ve dedesi ile yaşamıştır. Baba tarafı ile uzak bağlantılara sahip olarak yaşamını sürdürmüştür. Annesi ise daha sonra ikinci evliliğini yapmıştır.

Saint Benoit Lisesinden mezun olmuştur. Günümüzde ise İstanbul Teknik Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü’nde eğitim hayatını sürdürmektedir. Ancak oyunculuğa adım atınca üniversite eğitimini dondurmuştur. Mücevher Tasarımı üzerine eğitim almak istemiş ancak sınava girdiği sene bölümün kapanması sebebi ile Moda Tasarımı bölümüne kayıt olmuştur.

Bestemsu Özdemir Oyunculuğa nasıl başladı?

Annesi Lise döneminde Bestemsu Özdemir’i bir arkadaşının ajansına kayıt ettirmiştir. Modellik ile hiç bir ilgisi olmasa da bir çok markanı katalog çekimlerinde yer almıştır. Bir sabah ise İstanbul’da bir çok bilboard’da resimlerinin olduğunu görmüş ve her şeyin o andan itibaren başladığını belirtmiştir.

Ardından resimlerini Cem Tatlıtuğ’a göndermiş, Tatlıtuğ ise model çalışmadığını, gel oyunculuk deneyelim dediğini bunun üzerine çekimlere gittiğini aktarmıştır. Cem Tatlıtuğ Kıvanç Tatlıtuğ’un abisidir.

2014 yılında Mısırlı ünlü şarkıcı Mohamed Hamaki Bestemsu Özdemir ile klip çekmek istemiştir. Ardından 13 gün Dubai, Abu Dabi’de kalmış ve klipte rol almıştır.


Oynadığı diziler;

İstanbul Hatırası, Analar ve Anneler, Araf Zamanı, Sakarya Fırat, Meryem, Kara Para Aşk ve Ege’nin Hamsisi gibi projelerde rol almıştır. Son rol aldığı Ege’nin Hamsisi dizisi için horon ve şive dersleri almıştır. İlk oyunculuk deneyimini ise İstanbul Hatırası isimli dizide henüz 19 yaşında iken gerçekleştirmiştir.

Beslenme alışkanlığı;

Bestemsu Özdemir günde 1 yada 2 öğün peynirli proteinli salata tüketiyor. Ayrıca et tavuk yerine, balık tüketmektedir. Akşam 7’den sonra ise bir şey yememektedir. Ayrıca abur cubur, pizza, makarna, ekmek gibi gıdaları tüketmiyor, ızgara ve sebze ile beslenme alışkanlığını sürdürüyor.

Sevgilisi var mı?

Can Yaman, Çağatay Ulusoy ve Oğulcan Engin gibi ünlü isimlerle adı aşk dedikodularına karışmıştır. Son olarak ise kendisi gibi oyuncu olan Ümit İbrahim Kantarcılar ile sevgili oldukları yönünde haberler magazin gündemine damga vurmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz