Bengü Gürses

Bengü Gürses hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? eğitimi, oynadığı diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen güzel oyuncu İstanbul doğumludur. 17 yaşından bu yana tiyatro ile ilgilenmektedir. Boyu 1.71 cm, kilosu 58, saç rengi koyu kahve, göz rengi yeşil, burcu ise aslan’dır.

Bengü Gürses Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nden mezun olmuştur. Oyunculuk ile birlikte, Geleneksel Türk Minyatür Ressamı olarak ta tanınan ünlü isim, ilk dizi oyunculuk deneyimini ise Kanal 7 ekranlarında yayınlanmış olan Yemin isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve dizi de Pelin karakterine hayat vermiştir. Tüm bunların yanı sıra temel atış, olimpik yay ve At binme eğitimi de almıştır.

Bengü Gürses resmi instagram hesabını bengurses ismi ile kullanmaktadır. Oyunculuk kariyerine Levent Ünalan Oyunculuk bünyesinde devam ediyor.

En son Acun Ilıcalı’ya ait olan yeni projesi Exxen’de yayınlanan İşte Bu Benim Masalım isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizi de Aleyna Tilki, Cemal Can Canseven, Faruk Aran, Sude Oduncu, Kamil Güler ve Zeynep Kankonde gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz