Faruk Aran

Faruk Aran son dönemde rol aldığı İşte Bu Benim Masalım isimli dizi ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Yakışıklı oyuncu hakkında ise genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi diziler de rol aldı? gibi bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu aktif olarak tiyatro ile çalışmalarını sürdürmektedir. Boyu 1.85 cm, kilosu ise 78’dir. Maalesef henüz doğum yeri ile ilgili bilgilerine ulaşılamamıştır. Facebook hesabında aslen İzmir, Bornova’lı olduğu belirtiliyor.

Lise döneminde tiyatro ile ilgilenmeye başlayan ünlü isim Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü’nde eğitim almıştır. Haliç Konservatuvarı’nda Ateş Yüzlü isimli oyunda sahne almıştır.

Faruk Aran eğitim hayatı;

2020 – Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü
2019 – Birce Akalay Kamera Önü
Sahnetozu Tiyatrosu / Akademi İzmir

Oynadığı diziler;

Leke (Tv Dizisi)
Metafor (Kısa Film)
Arka Sokaklar (Tv Dizisi)
İşte Bu Benim Masalım

İşte Bu Benim Masalım isimli dizi de Aleyna Tilki, kız kardeşi Ayça Tilki, Cemal Can Canseven, Hasan Denizyaran, Merve Sevin, Göksun Büyükkahraman, Sude Oduncu, Bengü Gürses, Kamil Güler, Zeynep Kankonde Mbuyı ve Nevra Serezli de rol almıştır.

Role Talent Oyunculuk Ajansına bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdürüyor.

Faruk Aran hakkında kısa bilgiler;

Yabancı Dil – İngilizce
Müzik – Şan
Hobi yetenek, Spor Dövüş, Eskrim. Basketbol oynamayı seviyor, sigara kullanıyor.

Resmi instagram hesabını aktif olarak faruk_aran ismi ile kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz