Ada Yarar

0

Ada Yarar hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? doğum yeri, doğum tarihi, ailesi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1999 doğumlu Ada Yarar sanatçı bir ailenin kızı olarak İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası Bülent Emin Yarar annesi ise oyuncu Bennu Yıldırımlar‘dır. Henüz 2 yaşında iken annesi Bennu Yıldırımlar ile birlikte tiyatro izlemeye gitmeye başlamıştır. Babası Bülent Emir Yarar ise Türk tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu, tiyatro yönetmeni. Süper Baba’daki avukat rolü ve Reha Erdem filmlerindeki rolleri hatırlanmaktadır. Babası Ankara doğumludur.

Doğup büyüdüğü İstanbul’da eğitim hayatına başlamış, Lise eğitiminin ardından yine İstanbul’da tiyatro ve oyunculuk kariyerine devam etmeye karar vermiştir.

Tiyatro kökenli bir aileden gelmiş olmanın da etkisi ile oyunculuk kariyerine adım atan güzel isim, 2008 yılında çocuklar için İş Sanat çatısı altında düzenlenen “Bir Sergiden Tablolar” isimli klasik müzik gösterisinde sahne almıştır. Aynı zamanda “3.Tekil Şahıs” tiyatro oyununda rol alan Ada Yarar, tiyatro çalışmalarına devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz